zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vodíkové lodě

01.02.2012
Vodní cesty
Vodíkové lodě

Od málokteré loděnice bychom se mohli dočkat takového kroku, jaký předvedl rakouský Frauscher. Lodě na vodíkový pohon už jsou díky nim realitou, i když o masovém využití asi zatím nemůže být řeč.

Kvůli velmi přísným regulacím provozu motorových lodí na rakouských jezerech je v podstatě jedinou přijatelnou variantou elektropohon. Na ten se už dlouhá léta specializuje rodinná loděnice Frauscher. Třetí generace Frauscherových se vydala cestou opravdu velkých experimentů a po elektrolodích a hybridních pohonech před nějakou dobou představila také loď, jež používá vodík pro výrobu elektřiny, pohánějící posléze elektromotor.

Zelená koalice

Projekt, jenž byl úspěšně dokončen letos na konci dubna, je výsledkem širší spolupráce. Samotná loděnice nedisponuje takovým zázemím, aby se celý ambiciózní plán odehrál v její režii. Bylo třeba přizvat další dva partnery a také hledat podporu na technické univerzitě v Grazu, kde již sedm let probíhá výzkum využití vodíku. Loděnice Frauscher tedy dodala nápad a lodě s elektromotorem.

ZDROJ:http://www.yachting-revue.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
19
1. 2018
19-21.1.2018 - Seminář, školení
Praha 6
22
1. 2018
22-25.1.2018 - Veletrh, výstava
Ostrava
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí