zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Inovace se pozitivně odráží na ziscích i image firmy

06.03.2012
Obecné
BOZP
Firemní ekologie
Zdraví
Inovace se pozitivně odráží na ziscích i image firmy

Které technologie jsou nejšetrnější k životnímu prostředí? Firmy, neziskové organizace i veřejné instituce se letos již po jednadvacáté poperou o titul nejšetrnější firmy v soutěži Cena Futurum.

Soutěž je organizována neziskovou organizací Business Leaders Forum a má podporu Ministerstva životního prostředí ČR. "Ochrana zdraví i přírody je důležitým tématem i dnes, kdy všichni - nejen firmy - šetří všude, kde to jde. Aktivity Business Leaders Fora bezesporu napomáhají, aby si všichni uvědomili, že chytrá řešení se jim nejen vrátí, ale že mohou i znamenat velké zisky", říká Tomáš Chalupa, ministr ŽP ČR.

Cílem prestižní soutěže je podpořit rozvoj inovací v České republice a omezit tak škodlivé vlivy na životní prostředí. "[Cena Futurum] v tomto ukazuje cestu. Bylo předloženo mnoho projektů, které aplikují nové technologie a některé z nich dokonce přinášejí zcela nová a perspektivní řešení.", uvádí prof. Bedřich Moldan, předseda odborné poroty.

Vítěz Ceny Futurum bude odměněn patřičným zájmem médií a také ročním členstvím v Business Leaders Foru zdarma. V loňském roce si trofej odnesla firma Water Solar Technology za projekt čerpání vody bez zdroje energie.

cena

foto z vyhlášení (Miloš Schubert-Water Solar Technology, Tomáš Chalupa, Bedřich Moldan)

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí