zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Udržitelný rozvoj znamená udržitelné zisky

19.03.2012
Obecné
Udržitelný rozvoj znamená udržitelné zisky

Udržitelnost již dávno není již výlučně ekologickým tématem. Stále více firem si uvědomuje, že uspět v dnešním byznysu nelze za každou cenu. Tato cena totiž může nepříjemně vysoká a v důsledku ji zaplatíme všichni.

Právě problematika udržitelného podnikání je zvláštním tématem prestižní soutěže Cena Futurum, kterou již 21. rokem organizuje společnost Business Leaders Forum. "Aktivity Business Leaders Fora bezesporu napomáhají, aby si všichni uvědomili, že chytrá řešení se jim nejen vrátí, ale že mohou i znamenat velké zisky," říká Tomáš Chalupa, ministr životního prostředí ČR.

Zisk je hnacím motorem většiny podnikatelských záměrů v dnešním světě. Pomocí nových, inovativních řešení ho ale lze dosáhnout také s minimalizovanými dopady na okolní prostředí. Tyto aktivity také zlepšují image firmy v očích zákazníků a fungují jako velice účinná reklama. Cílem Ceny Futurum je tento trend co nejvíce podpořit. "Bylo předloženo mnoho projektů, které aplikují nové technologie a některé z nich dokonce přinášejí zcela nová a perspektivní řešení," uvádí předseda poroty prof. Bedřich Moldan. Vítěz Ceny Futurum bude odměněn patřičným zájmem médií a také ročním členstvím v Business Leaders Foru zdarma.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
22
2. 2018
22.2-17.1.2018 - Přednáška, diskuse
Chrastná
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí