zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Informační centrum ochrany zvířat v Praze se znovu otevírá zájemcům

07.03.2012
Příroda
Informační centrum ochrany zvířat v Praze se znovu otevírá zájemcům

Po stěhování do nových prostor se veřejnosti znovu otevírá informační centrum Svobody zvířat v Praze. Proškolení pracovníci zde poskytují informace a poradenství z oblasti ochrany zvířat. Součástí infocentra je také knihovna, v níž si mohou čtenáři bezplatně zapůjčit knihy, DVD nebo videozakety zahrnující široké spektrum témat: odborné tituly o ochraně zvířat a welfare (životní pohodě), vegetariánství či veganství, ale také třeba zábavnou literaturu. Pro zájemce jsou také zdarma připraveny informační materiály (letáky, brožury, plakáty) věnované především (ale ne pouze) ochraně tzv. pokusných a kožešinových zvířat. Návštěvníci si zde také mohou koupit propagační předměty - trička, tašky, odznaky atd. V informačním centru je také možné stát se členem Svobody zvířat. Kromě informačního centra v Praze provozuje Svoboda zvířat informační centrum také v Plzni. To nabízí stejné možnosti.
"Každý rok v obou infocentrech vyřídíme několik set dotazů či žádostí o materiály," vysvětluje Barbora Večlová, vedoucí informačního centra Svobody zvířat v Praze, a dodává: "Lidé se zajímají hlavně o takové věci, jako je například kosmetika, která není testovaná na zvířatech a její dostupnost, nebo o to, jak se mohou zapojit do ochrany zvířat. Výjimkou nejsou ani dotazy ohledně týrání zvířat."
Informační centrum v Praze najdete na adrese Bořivojova 108. Otevřeno každé pondělí od 16 do 19 hodin. Infocentrum v Plzni se nachází na Koterovské ulici 84. Veřejnosti je přístupné každou středu od 14 do 18 hodin. Dotazy či žádosti lze vyřídit také prostřednictvím telefonu či e-mailu.
Více informací najdete na www.svobodazvirat.cz/o-nas/informacni-centra.htm

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí