zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Požár pneumatik u Čáslavi zaměstnává hasiče již třetí den

06.03.2012
Odpady
Havárie
Šlendryján
Požár pneumatik u Čáslavi zaměstnává hasiče již třetí den

Rozsáhlý požár starých pneumatik v lokalitě Koudelov mezi Čáslaví a Vrdy na Kutnohorsku zaměstnává hasiče již třetím dnem. Dnes před polednem se jim opět podařilo dostat oheň pod kontrolu a požářiště stále dohašují. V podvečer začaly profesionální jednotky postupně odjíždět. Na místě ale ještě zůstanou dobrovolní hasiči jako dozor, řekla ČTK mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.

Požár v bývalém zemědělském areálu byl ohlášen v neděli po poledni. Vznikl kvůli nedbalosti. Podle Kostkové ho zřejmě způsobili lidé, kteří poblíž řezali autogenem starou kolejnici. V neděli se hasičům sice plameny podařilo dostat pod kontrolu, skládka se ale znovu rozhořela. Zásah nebyl jednoduchý, materiál znovu chytal v okamžiku, kdy se k němu dostal vzduch.

Dnes na místě zasahovaly asi tři desítky hasičů. V jímce pracoval kráčející bagr a kolem ní rozhrnoval vyskladněný odpad velký bagr z Hlučína. Situace se podle Kostkové postupně zlepšovala. Z místa zásahu během dne odjeli hasiči ze Zbirohu a odpoledne se vydali domů i kolegové, kteří přijeli na výpomoc z Hlučína na Opavsku. Svou práci také dokončila chemická laboratoř z Kamenice, která měřila kvalitu ovzduší a kontrolovala stav vod. "Pomalu ukončujeme činnost," uvedla Kostková kolem 17:00.

Pneumatiky v silážní jámě skladovaly soukromé firmy. Podle vrdského starosty Josefa Herouta se tam nacházely dlouhodobě a málo se odvážely. Plameny zachvátily plochu zhruba 20 krát 100 metrů.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí