zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Situaci kolem břidlicových plynů na Náchodsku chce ministr Tomáš Chalupa řešit přímo se starosty

13.03.2012
Energie
Geologie
Situaci kolem břidlicových plynů na Náchodsku chce ministr Tomáš Chalupa řešit přímo se starosty

Ministr Tomáš Chalupa přijal v pondělí 12. března na Ministerstvu životního prostředí delegaci starostů z Náchodska, Broumovska a Trutnovska. Zástupci měst a obcí přijeli ministra Chalupu oficiálně pozvat do svého regionu v souvislosti s možným zahájením průzkumu zásob břidlicových plynů.

Setkání ministra Chalupy se starosty je v brzké době plánováno právě na Náchodsku. Situaci okolo projednávané těžby břidlicových plynů chce ministr Tomáš Chalupa řešit přímo se starosty v regionu.

"Názory starostů a jejich výhrady vnímám velmi pozorně. Na toto téma budu se starosty dále hovořit - nabízí se totiž otázka, jestli je zákon o geologických pracích v tuto chvíli schopen reagovat na technologický pokrok a nové situace s ním související a jestli by se neměla vést debata s Ministerstvem průmyslu a obchodu o jeho novelizaci," říká ministr Chalupa.

O organizaci a naplánování pracovního setkání se zástupci samospráv na Náchodsku, Broumovsku a Trutnovsku ministr Tomáš Chalupa požádal po dohodě s přítomnými starosty poslankyni Zdeňku Horníkovou.

Michaela Jendeková, tiskové oddělení MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí