zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

KRAJINA VE VÝUCE, TO JE TÉMA TŘÍDENNÍ KONFERENCE PRO JIHOMORAVSKÉ PEDAGOGY

17.03.2012
Ekologické vzdělání a výchova
KRAJINA VE VÝUCE, TO JE TÉMA TŘÍDENNÍ KONFERENCE PRO JIHOMORAVSKÉ PEDAGOGY

Lipka - školské zařízení pro environmentální vzdělávání připravuje pro pedagogy z Jihomoravského kraje třídenní konferenci zabývající se tématem krajiny. Program bude bohatý, nabídne nové poznatky, metody a možnosti terénní výuky s využitím moderních technologií i ukázky projektů. Konference proběhne v prostorách zámku ve Křtinách.

Letos poprvé se sejdou učitelé základních a středních škol z Jihomoravského kraje na Konferenci o krajině a budou diskutovat o možnostech zapojení tématu krajiny, její ochrany a místního regionu do výuky. "Konference propojuje obory, jejichž společným prostředkem je krajina, s environmentální tematikou," říká hlavní organizátorka konference Kateřina Mrázková z Lipky. Letošní ročník konference je zaměřen na krajinu jako součást výuky zeměpisu. Hlavní důraz bude tedy kladen na témata, jako je okolí bydliště, region školy a terénní výuka. Účastníkům konference bude dále poskytnut prostor pro diskuzi a výměnu zkušenost s výukou tohoto tématu. "Téma krajiny jsme zvolili záměrně, protože ve výuce na základních ani středních školách mu není věnován dostatečný prostor. Učitelům navíc nejsou dostupné pomůcky, učebnice nebo metodické příručky, konference by jim proto měla dát prostor pro získání nových poznatků, načerpání inspirace a odhodlání učit nejen o krajně, ale i v krajině," doplňuje Mrázková.

Na konferenci vystoupí například dr. Jiří Sádlo, doc. Jaromír Kolejka, který představí monumentální dílo Atlas krajiny a doc. Eduard Hofmann, který se zaměří na téma terénní výuky. Účastníci konference si vyzkouší přímo práci v terénu, v okolí Křtin a prostor bude věnován také workshopům.

Konference se bude konat v krásném prostředí městysu Křtiny v prostorách zámku, kde budou účastníci také ubytovaní. Kromě odborného programu a workshopů je připravena večerní návštěva poutního kostela ve Křtinách s komentovanou prohlídkou nebo možnost exkurze do nedaleké jeskyně Výpustek. Prostředí Křtin je svou polohou na hranici Moravského krasu vhodným místem, kde lze ukázat různé možnosti terénní výuky v krajině. Zájemci o konferenci se mohou stále ještě hlásit, více informací získají na www.lipka.cz

Konference pořádaná Lipkou - školským zařízením pro environmentální vzdělávání proběhne v termínu
22.-24. března 2012 v prostorách zámku ve Křtinách. Akce je součástí projektu Praktická environmentální výchova pro pedagogy a je finančně podpořena Evropským sociálním fondem, státním rozpočtem České republiky a Jihomoravským krajem.


Datum a místo konání: čtvrtek až sobota 22.-24. března 2012, zámek Křtiny

Kontakty: Kateřina Mrázková, hlavní organizátorka, katerina.mrazkova@lipka.cz, 603 816 795

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
UŽITEČNÉSEMINÁŘE.CZ
21
11. 2017
21.11.2017 - Seminář, školení
Praha,
Konferenční centrum CITY - Pankrác
SW CASEC
21
11. 2017
21.11.2017 - Seminář, školení
Mladá Boleslav
MŽP ČR
21
11. 2017
21.11.2017 - Seminář, školení
Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí