zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Jaro v Hostětíně: akční pobyty i dovolená ve stopách prince Charlese

18.03.2012
Ekologická dovolená, cestování
Jaro v Hostětíně: akční pobyty i dovolená ve stopách prince Charlese

Po zimním spánku se začíná probouzet příroda a stejně tak i ekologické Centrum Veronica v Hostětíně, které si pro návštěvníky nachystalo na jaro několik atraktivních akcí.
Pro ty, kdo chtějí zažít poslední dny zimního období v pasivním domě, kde se téměř nemusí topit, máme last minute nabídku - pobyty do konce března s třicetiprocentní slevou (http://hostetin.veronica.cz/408/planovane_akce/949). Dveře v penzionu s certifikátem Ekologicky šetrná služba jsou otevřené pro každého, komu není vztah k přírodě lhostejný. Při pobytu lze čerpat z naší bohaté nabídky výletů s příběhem, projít naše 3 naučné stezky či se toulat po okolí. Pracovnice ekocentra vám budou samozřejmě k dispozici a pomohou nachystat program, jaký je pro vaši kondici nejvhodnější.
"Možná si myslíte, že se teď v předjaří nedá v Hostětíně nic dělat. To je ale omyl, právě teď totiž příroda ožívá a vy můžete být při tom!" říká Hana Machů z ekocentra.
Na období Velikonoc jsme přichystali nabídku, která potěší hlavně rodiny s dětmi ve věku od 5 do 10 let (http://hostetin.veronica.cz/408/planovane_akce/946). "Čtyřdenní velikonoční tábor pro rodiče s dětmi se ponese v tradičním duchu," vysvětluje Machů. "Naučíme děti plést pomlázku, které tady říkáme tatar, budeme poznávat přírodu, učit se tradičním řemeslům a spoustu dalších aktivit. Nudit se určitě nestihnete," ujišťuje pracovnice ekocentra.
A návštěvu prince Charlese, která se v Hostětíně uskutečnila před dvěma lety, si můžete připomenout na konci dubna na čtyřdenním pobytu nazvaném Zelená dovolená - po stopách prince Charlese (http://hostetin.veronica.cz/408/planovane_akce/897). "Zkusíte si tradiční řemesla, naučíme vás tancovat lidové tance, ochutnáte náš biomošt a podíváte se, kde vzniká," láká Hana Machů. V plánu jsou také výlety po okolí Hostětína. "Malebnost Bílých Karpat vás uchvátí. V okolí vede několik značených stezek s nádhernými pohledy do krajiny," doplnila Machů.
21. dubna se bude také otevírat nová naučná stezka Naokolo Hostětína, kterou vybudovali pracovníci Centra Veronica. Vede mírným terénem v okolí ekovesnice a zvládne ji absolvovat i dítě nebo senior. Celkem má 6 kilometrů. Stezkou vás provází místní pamětník, který vás seznámí s tím, jak se v Hostětíně dřív žilo, co lidé dělali, jak hospodařili, co se zde pěstovalo. Jednotlivá zastavení na stezce jsou netradičními uměleckými díly sochaře Rostislava Pospíšila. http://hostetin.veronica.cz/408/planovane_akce/935
A pro ty, koho zajímá, jak se starat o ovocné stromy, je 20.-21. dubna připravený vzdělávací seminář o řezu ovocných dřevin. "Součástí semináře je i praktická ukázka u nás v zahradě," uzavírá Hana Machů.
Více informací ráda poskytne Hana Machů, tel. 572 630 670, email hana.machu@veronica.cz nebo je naleznete na www.hostetin.veronica.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí