zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Tématem Priority je Moravskoslezský kraj

21.03.2012
Ovzduší
Tématem Priority je Moravskoslezský kraj

Aktuální Priorita přináší zprávy o řešení problémů se znečištěným ovzduším v Moravskoslezském kraji...

Analýza Petry Kubařové z Odboru fondů Evropské unie Ministerstva životního prostředí vysvětluje důvody, proč byla zvýšena maximální možná podpora z Operačního programu Životní prostředí právě pro projekty na zlepšení kvality ovzduší v tomto kraji.

"Motivace podnikatelského sektoru, který provozuje velké zdroje znečišťování ovzduší, k využití nabízených možností podpory by se měla odrazit také na počtu předkládaných projektových žádostí, které jsou poměrně náročné na přípravu právě s ohledem na komplikovanost pravidel pro poskytování podpory," píše Kubařová.

Priorita také nabízí rozsáhlou reportáž z Vlašimi, v které se podařilo za přispění Operačního programu Životní prostředí zrenovovat zámecký park, od 40. let minulého století neošetřovaný. "První etapa se uskutečnila ještě podle návrhu Státního ústavu památkové péče, pod nějž ochrana přírody v té době spadala. Tehdy se hlavně vyřezávaly nálety na místech původních luk, které se tím znovu obnovovaly, částečně se ošetřovaly ty největší stromy a prováděla se výsadba v přední části parku, v lukách, a dosazovaly se jedle a buky do porostu," vzpomíná Karel Kříž z Podblanického ekocentra, které je sídlem Českého svazu ochránců přírody ve Vlašimi.

Součástí aktuálního vydání jsou i ukázky úspěšných projektů z mnoha českých měst a obcí.

Priorita 02/2012

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí