zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Lidé hlasovali pro stromy místo letáků. Vyrostou na 5 místech ČR

25.03.2012
Příroda
Lidé hlasovali pro stromy místo letáků. Vyrostou na 5 místech ČR

. Inciativa Stromy místo letáků, která je výsledkem spolupráce Nadace Partnerství a společnosti MAKRO Cash & Carry, pomůže vysadit stromy na 5 místech republiky.
. O podpořených výsadbách stromů rozhodla veřejnost prostřednictvím hlasování na internetu. Zapojilo se celkem 6 521 lidí.
. Sázet se budou původní druhy dřevin a ovocné stromy.
Brno (15. března 2011) - Nadace Partnerství podpořila 5 jarních výsadeb stromů díky iniciativě Stromy místo letáků, která je výsledkem spolupráce nadace a společnosti MAKRO Cash & Carry. Za každého zákazníka, odebírajícího elektronický leták namísto papírového, věnovala společnost MAKRO Nadaci Partnerství 20 korun. Od 23. února do 12. března mohla veřejnost hlasováním na internetu ovlivnit, které projekty nashromážděné peníze na výsadbu stromů obdrží. Hlasování rozhodlo, že stromy a keře nakonec přibydou v kraji Jihočeském, Jihomoravském, Moravskoslezském a Vysočina.
Deset projektů v rámci iniciativy Stromy místo letáků až do 12. března soutěžilo o finanční prostředky na výsadbu stromů. Získat je podle pravidel soutěže mohlo pouze 5 výsadeb s největším počtem hlasů. Zákazníci prostřednictvím hlasování na internetových stránkách společnosti MAKRO Cash & Carry rozhodli, že se budou stromy na jaře sázet v Jistebnici (okres Tábor), Ladné (Břeclav), Sokolnici (Brno - venkov), Bohučovicích (Opava) a obci Želiv (Pelhřimov).
"Stromy místo letáků v následujících měsících pomohou vysadit stromy do kostelní zahrady, kolem silnice, cyklostezek i polní cesty využívané k odpočinku a procházkám. Sázení se zúčastní místní nadšenci, které společná práce stmelí a kteří se zároveň postarají o další budoucnost stromů," říká Ivana Adámková z Nadace Partnerství a dodává, že díky výsadbě školního ovocného sadu v obci Želiv děti budou moci dokonce získat základní znalosti v péči o stromy. Sázet se budou původní druhy dřevin, jimž vyhovují podmínky české krajiny, a proto jsou odolnější vůči povětrnostním vlivům, chorobám a škůdcům. (Pozn. Podrobné informace o jednotlivých výsadbách ve Vašem regionu jsou v přiložené excelové tabulce).
"Děkujeme 12 a půl tisícům zákazníků, kteří nám svým přihlášením k odběru elektronických letáků namísto papírových pomohli v naší snaze chránit životní prostředí. Svým jednáním šetří nejen papír nutný k vytištění letáků, ale také tímto krokem podpořili obnovu české krajiny," uvádí Kateřina Pištorová ze společnosti MAKRO.
Granty na výsadbu stromů spolufinancuje Státní fond životního prostředí ČR ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí