zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Recyklovaný motorový olej od Valvoline

28.03.2012
Doprava
Recyklace
Recyklovaný motorový olej od Valvoline

Není pochyb o tom, že vážný problém pro představuje množství vyjetého motorového oleje pocházejícího z oblasti a jeho ekologická likvidace. Společnost Valvoline se nyní rozhodla nepříznivou situaci řešit a přichází se svým novým recyklovaným olejem nazvaným NextGen.

Valvoline tvrdí, že její nový produkt NextGen samozřejmě splňuje všechna kritéria mazání a tepelné ochrany. Navíc používání oleje nejenže sníží závislost na produkci ropy, ale také šetří energii. Té je totiž při recyklaci oleje potřeba méně, než při výrobě nového oleje ze surové .

Podle získaných údajů je každý rok v osobních a nákladních automobilech napříč Spojenými státy americkými vyměněno na 400 miliónů galonů oleje. Namísto likvidování vyjetého oleje tradičním způsobem chce Valvoline starý olej recyklovat a míchat jej s olejem novým.Olej používaný několik tisíc kilometrů jízdy není ani tak opotřebovaný jako spíše špinavý. Z toho důvodu chce Valvoline starý olej vystavit procesům, které se používají při čištění surové ropy a získat tak zase čistý produkt.

Výsledná směs obsahuje 50 % nového a stejný díl recyklovaného oleje. NextGen plní veškeré SAE (Society of Automotive Engineers) a API (American Petroleum Institute) standardy a je připraven pro bezpečné použití jak v ojetých tak i v nových . V současnosti Valvoline nabízí NextGen v řadách 5W20, 10W30 a 10W40. Na každý z nich poskytuje stejné záruky jako na ostatní Valvoline motorové oleje.

ZDROJ: hybrid.cz, kráceno

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC, spol. s r.o.
7
2. 2018
7-8.2.2018 - Seminář, školení
Praha
BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC, spol. s r.o.
18
4. 2018
18-19.4.2018 - Seminář, školení
Praha
25
4. 2018
25.4.2018 - Přednáška, diskuse
Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí