zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Videospot Sítě ekologických poraden nasměruje instituce i firmy k zájmu o klima

26.03.2012
Firemní ekologie
Klimatické změny
Videospot Sítě ekologických poraden nasměruje instituce i firmy k zájmu o klima

Síť ekologických poraden připravila nový videospot, který vtipnou formou přispívá k uvědomění si našich každodenních aktivit s dopady na klimatické změny planety. Divák se dozví, že k ochraně klimatu může přispět každý z nás, každá organizace, každá firma.Prohlédněte si jej na: http://www.ekoporadna.cz/video/#4
"Opatření, která povedou k ochraně klimatu jsou součástí všech aktivit k zavedení udržitelné spotřeby v kancelářích. Například v zahraničí existují projekty, kde zaměstnanci mají své "energetické či klimatické pasy", do kterých jsou zaznamenávány úspory CO2. Pravidelně je tak vyhodnocována snaha každého jednotlivce k ochraně životního prostředí", říká Šárka Kšiňanová, koordinátorka projektu Ochrana klimatu ve vazbě na poradenství pro udržitelnou spotřebu v jehož rámci byl videospot vyroben.
Obecní a městské úřady, školy, penziony pro seniory, kulturní zařízení, knihovny apod. hrají v tomto ohledu velmi významnou roli, protože to jsou instituce, které hospodaří s veřejnými finančními prostředky. A ty nejsou zanedbatelné. Uvádí se, že v České republice představují asi až 20% HDP.
Již dnes se dá říct, že přibývají instituce, které chtějí svou kupní sílu využít pro odpovědnější spotřebu, které se zajímají o to, jaké prostředí poskytují svým zaměstnancům, návštěvníkům a klientům, které si zjišťují u zboží a služeb, za jakých podmínek jsou vyráběny či provozovány a jaký mají dopad na životní prostředí.
Tyto vysoce motivované úřady již zavedly tzv. zelené úřadování a jsou příkladem ostatním.
Toto krátkostopé video navazuje na již dříve vydané videospoty, které byly přijaty s velmi pozitivním ohlasem. "Videospoty používáme velmi často při školeních úředníků státní správy. Pro účastníky jsou příjemným osvěžením, přednáška je díky nim hodnocena velmi kladně," komentuje vydání videospotu Šárka Kšiňanová.
Pracovníci Sítě ekologických poraden a jejich členských organizací (více viz www.ekoporadna.cz) pomáhají těm, které myšlenka "zeleného úřadování" zaujala i formou konzultací, seminářů, publikací. Připravili pro ně internetovou stránku www.zeleneuradovani.cz.
Kontakt:
Ing. Šárka Kšiňanová
Síť ekologických poraden
Riegrova 857, Frýdek-Místek
Tel: 558 436 243
sarka.ksinanova@ekoporadna.cz
Videospot byl vyroben díky finanční pomoci Státního fondu životního prostředí ČR a Ministerstva životního prostředí (www.sfzp.cz, mzp.cz).

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí