zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

27.03.2012
Obecné
Krátce - různé

Zatím jen ze stop a jiných nepřímých důkazů usuzovali ochránci přírody, že v Beskydech žije rys ostrovid. Jejich domněnky vůbec poprvé potvrdily fotopasti, které šelmu zachytily. "Historicky první záběry volně žijícího rysa ostrovida se podařilo natočit v posledním měsíci v Javorníkách. Na základě jedinečného zbarvení srsti byl pohyb tohoto rysa pomocí fotopastí identifikován na celém Javornickém hřebeni, tedy na území zhruba 200 kilometrů čtverečních," uvedl Miroslav Kutal z Hnutí Duha.

Na jarní výlet vlakem jen za 199 korun
Společnost Lidl Česká republika ve spolupráci s Českými drahami opět nabídne svým zákazníkům síťovou jízdenku ČD Net za 199 Kč. Jízdenky bude možné využít na neomezený počet jízd všemi vlaky Českých drah ve dnech 7. a 8. dubna 2012. Jízdenky budou k zakoupení pouze v obchodním řetězci Lidl, a to od 19. března do 7. dubna 2012, nebo do vyprodání kontingentu.

Demise nejlepšího ministra školství, mládeže, tělovýchovy, národní výchovy a čerpání evropských fondů nám dává příležitost ohlédnout se za všemi dalšími nejlepšími ministry, kteří již ministry nejsou.
Připomeňme si ty skvělé muže, na něž jsme si sotva stačili zvyknout a dodnes na ně vzpomínáme.
Například nejlepší ministr životního prostředí Pavel Drobil vydržel sice ve vládě pouhých pět měsíců, ovšem svůj titul si i s ohledem na svého nástupce přezdívaného Lumberjack dodnes zaslouží, zejména proto, že ve funkci nestačil skoro nic udělat, a co udělat chtěl, vykecal nevhodně jeho kamarád Knetig...

Při příležitosti otevření nového nákupního centra Forum Nová Karolina v Ostravě převzal náměstek primátora města Ostravy Dalibor Madej z rukou Simony Krainové šek od investora v hodnotě 300 tisíc korun. Je určen Fondu pro děti ohrožené znečištěným prostředím.

Téměř 60 % populace je možné označit dle jejich chování a osobního postoje k tématům společenské odpovědnosti za angažované, zbývající za pasivní a jejich počet se v populaci proti roku 2010 snížil o 6 procentních bodů. Na základě individuálního chování občanů v oblasti dárcovství, vztahu k životnímu prostředí a postojů k tématům CSR byly vytvořeny čtyři segmenty populace - solidární 32 %, dárci 17 %, opinion leaders 10 %, pasivní 41 %.

Firmy i vlády po celém světě přemýšlejí, jak ušetřit náklady na tisk a zároveň se tak chovat ekologicky. Tam, kde se chovají progresivně, nutí své zaměstnance přejít na tablety. Proč si tisknout manuál nebo kvanta všemožných výkazů, když vše může existovat v elektronické podobě?

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
ABF
8
2. 2018
8-10.2.2018 - Veletrh, výstava
Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí