zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Na největší zemědělský veletrh přijedou do Brna tisíce odborníků

28.03.2012
Zemědělství
Na největší zemědělský veletrh přijedou do Brna tisíce odborníků

Největší událost roku čeká zemědělce, veterináře, hospodáře a všechny zájemce o zemědělskou a lesnickou problematiku od víkendu v Brně. Začne tu čtyřlístek veletrhů TechAgro, Animal Vetex, Silva Regina a Biomasa zaměřených na zemědělství, lesnictví, myslivost, veterinární problematiku a ekologii. Expozice zhruba 760 vystavovatelů zaplní všechny pavilony i venkovní plochy brněnského výstaviště, řekli dnes na tiskové konferenci pořadatelé akce.

Na výstavišti bude možné vidět zemědělskou techniku, 300 hospodářských zvířat, ukázku drcení dřeva na biomasu a další zajímavosti. "Mezi stěžejní program patří i setkání zemědělců s politiky," řekla mluvčí veletrhu Martina Kremlová. Účast přislíbili ministr zemědělství Petr Bendl, prezident Agrární komory ČR Jan Veleba nebo exministr životního prostředí a bývalý předseda Strany zelených Martin Bursík.

Na akci přijedou i podnikatelé, kteří se zde mohou s firmami domluvit na možnostech spolupráce. "Čekáme podnikatelské mise z Maďarska, Chorvatska, Ukrajiny a Ruska. S našimi výrobci budou zřejmě chtít navázat spolupráci," řekl Dušan Benža z Asociace zemědělské a lesnické techniky.

Velký zájem je podle mluvčí Kremlové o téma biomasy, které letos poprvé bude uvedeno jako samostatný veletrh. Na 50 vystavovatelů tu ukáže ekologické stroje i technologie. K dispozici budou i odborníci ze zahraničních poradenských center, kteří uvedou své příklady z praxe. "Produkty zemědělství se čím dál víc využívají nejen jako potraviny, ale i jako zdroje energie. U nás klesá živočišná výroba a obilí není čím zkrmit, mohlo by se to využít jako biomasa," zdůvodnil zvýšený zájem o tuto problematiku Jan Záhorka z Agrární komory ČR.

Zemědělský veletrh TechAgro se koná jednou za dva roky. Výstavní plocha je letos větší než při minulém ročníku, více je i vystavovatelů. Pořadatelé doufají, že letos pokoří i předloňskou návštěvnost, kdy přišlo 105.000 lidí. Veletrhy začnou v sobotu a skončí příští týden ve středu.

Barbora Měchurová

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí