zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Věž superlativů má zelené technologie

07.04.2012
Ekologické stavění, bydlení
Věž superlativů má zelené technologie

Moderní budova Tchaj-pei 101, která se svou výškou 508 m patří mezi nejvyšší světové stavby, získala díky své energetické účinnosti a konstrukci šetrné k životnímu prostředí certifikát LEED Platinum (Leadership in Energy and Environmental Design), který představuje nejvýznamnější metodiku hodnocení "zelených budov" na světě. Je tomu tak i díky společnosti Siemens, která do objektu dodala rozsáhlý systém automatizace technických zařízení a kompletní osvětlení. Výsledkem je roční úspora nákladů na energii ve výši přibližně 700 000 USD.

Díky použití systému EMCS (Energy Monitoring and Control System) pro sledování a řízení spotřeby energie, který instalovala společnost Siemens, bylo možné vyladit řízení a chod soustav topení, větrání a klimatizace v celé budově s důrazem na optimální využití energie.

Kromě toho sem firma dodala flexibilní bezpečnostní řešení SiPass propojující systém kontroly vstupu, video dohledu, video záznamu, komunikace, výtahů, požární signalizace, detekce kovů, optických přenosů, ostrahy a návštěv.

Zdroj: STAVITEL

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí