zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Do 15. dubna je možné podávat přihlášky na nový přeshraniční obor Bioinformatics

02.04.2012
Příroda
Do 15. dubna je možné podávat přihlášky na nový přeshraniční obor Bioinformatics

Přírodovědecká fakulta Jihočeské univerzity nabízí možnost studovat v nově akreditovaném přeshraničním výběrovém oboru Bioinformatics (Bioinformatika) - přihlášky je možné podávat do 15. 4. 2012.

Spolu s již fungujícím oborem Biological Chemistry jde o druhé přeshraniční studium, které bude PřF realizovat ve spolupráci s Johannes Kepler Universität v Linci. Rozšíří a posílí se tak již existující úzká spolupráce mezi oběma partnerskými univerzitami.

Bioinformatics je výběrový obor vyučovaný v anglickém jazyce, který bude vychovávat odborníky v nové a v poslední době enormně se rozvíjející vědní disciplíně.

Podmínky přijímacího řízení:

Uchazeči o studium v oboru Bioinformatika vykonají zkoušku z angličtiny, která má za cíl posoudit schopnost studenta studovat v anglickém jazyce; zkouška se skládá ze tří částí: 1. práce s textem - porozumění textu, 2. porozumění krátké přednášce, 3. vlastní krátký písemný projev na zadané téma.

Zkouška z angličtiny se hodnotí stupni podle zisku bodů, stupně se ziskem bodů 1 a 2 znamenají ,,neprospěl", stupně se ziskem bodů 3 až 6 znamenají ,,prospěl". Uchazeč, který neprospěl při zkoušce z angličtiny, nemůže být ke studiu oboru Bioinformatika přijat.

Podmínkou pro přijetí do oboru Bioinformatika je absolvování minimálně 3 let výuky matematiky na střední škole.

Jestliže počet uchazečů bude větší, než je stanovený počet přijímaných, bude stanoveno pořadí podle prospěchu z matematiky za 2.- 4. ročník SŠ.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC, spol. s r.o.
7
2. 2018
7-8.2.2018 - Seminář, školení
Praha
BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC, spol. s r.o.
18
4. 2018
18-19.4.2018 - Seminář, školení
Praha
25
4. 2018
25.4.2018 - Přednáška, diskuse
Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí