zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Přírodovědné vycházky pokračují i v roce 2012

07.04.2012
Příroda
Přírodovědné vycházky pokračují i v roce 2012

I v letošním roce pokračuje cyklus přírodovědných vycházek pro veřejnost, který organizuje Calla již od roku 2008 v Českých Budějovicích a jejich okolí.

Letos začnou vycházky později než obvykle, až v dubnu, zato se jejich příznivci mohou těšit hned na dvě. V sobotu 14. dubna se vydáme s botanikem Milanem Štechem a historikem Tomášem Malinou přímo do centra Českých Budějovic na vycházku "Za stromy a historií do centra II", která naváže na úspěšný první díl z loňska. A v sobotu 28. dubna povedou ornitolog Petr Veselý a entomolog Jiří Řehounek druhou letošní vycházku s názvem "Kroužkování ptáků v Hrdějovicích".

V loňském roce uspořádala Calla celkem šest přírodovědných vycházek (Za stromy a historií do centra, Za sovami a datly do okolí Máje, Rostliny a hmyz Vrbenských rybníků, Za nočními motýly k Arpidě, Netopýří safari na sídlišti a Za ptáky na krmítko). Zúčastnilo se jich celkem 170 zájemců o přírodu, ačkoli dvě z nich poznamenala opravdu velká nepřízeň počasí.

"Máme radost z toho, že přírodovědné vycházky se těší stálému zájmu veřejnosti. Je to především zásluha jejich lektorů, kteří jsou nejen odborníky ve svých oborech, ale dovedou o nich také zajímavým a srozumitelným způsobem vyprávět," říká Jiří Řehounek, který v Calle cyklus vycházek od počátku koordinuje.

Kontakt: Jiří Řehounek (Calla) - 605 066 898, RehounekJ@seznam.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí