zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Chcete peníze z EU? Vyrábějte, spolupracujte se školami a řekněte si raději o větší dotaci

18.04.2012
Obecné
Firemní ekologie
Chcete peníze z EU? Vyrábějte, spolupracujte se školami a řekněte si raději o větší dotaci

Chcete peníze z EU? Vyrábějte, spolupracujte se školami a řekněte si raději o větší dotaci

Třicet miliard korun. Zhruba tolik ještě mohou získat tuzemští podnikatelé z evropské kasičky v rámci Operačního programu Podnikání a inovace.

Podmínky? Firma nesmí realizovat svůj projekt v bohaté Praze, musí fungovat minimálně dva roky a po obdržení dotace minimálně tři až pět let záměr provozovat. Oblasti podpory se mohou lišit, primárně ale subvence získávají firmy ze zpracovatelského průmyslu. Šanci na úspěch pak podle poradenských firem zvýší například spolupráce s vědci, snaha o vytvoření dalších pracovních míst či pozitivní dopad projektu na životní prostředí.

I když v žádosti o evropské peníze se musíte snažit "prodat", co se dá, nenadsazujte počet pracovníků, které projekt vygeneruje, nebo neuvádějte přehnaná čísla o nárůstu výroby. Nereálně nastavené podmínky totiž budete muset poté splnit, jinak bude hrozit, že o dotaci přijdete.

V žádosti si naopak řekněte raději o více peněz. Jestliže se později ukáže, že reálné náklady projektu jsou vyšší, navýšení požadované dotace už možné není. Pokud si "plavání" mořem formulářů rádi odpustíte, můžete si najmout některou z poradenských firem, které se na získávání dotací specializují. Úvodní konzultace bývají většinou zdarma a hlavní část odměny firmě zaplatíte až ve chvíli, kdy opravdu dotaci získáte.

ZDROJ: Podnikání

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí