zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krkonoše a Šumava oslavují Den Země

21.04.2012
Chráněná území
Krkonoše a Šumava oslavují Den Země

Několik zajímavých akcí v rámci oslav Dne Země přichystaly pro veřejnost Správy našich dvou největších národních parků - Krkonoš a Šumavy. Od čtvrtka 19. dubna až do pondělí 23. dubna probíhá v národních parcích sedm událostí doprovázejících tento mezinárodní svátek ochrany přírody, který letos připadne na neděli 22. dubna.

Sobotu 21. dubna odstartuje ve vrchlabském zámeckém parku brigáda nazvaná Klíče od parku. Akce je určena široké veřejnosti. Každý, kdo přijde a pomůže s úklidem zdejšího parku, dostane DVD s novým patnáctiminutovým filmem nazvaným "O lese a vodě" režiséra Libora Špačka, který jej natáčel v Krkonoších.

Středisko environmentální výchovy Kašperské Hory oslavovalo již dnes a další akce plánuje na 24. 4., 26. 4., 27. 4. a 11. 5. Jejich společným tématem je putování přírodou národním parkem a chráněnou krajinnou oblastí Šumava. Na 760 dětí z regionálních základních škol absolvuje ve skupinkách trasu tak, jakoby procházely celou Šumavou. Před každým stanovištěm projdou některým ze šumavských biotopů, jakými jsou lesy, louky, vodní plochy, toky nebo rašeliniště, aby v něm mohly prokázat svou pohybovou zdatnost a zručnost.

Den Země je mezinárodní oslava věnovaná planetě Zemi, která se každoročně koná 22. dubna. První Den Země byl slaven v San Franciscu v roce 1970. V roce 1990 se k Americe připojil i zbytek světa a 22. duben se stal Mezinárodním dnem Země.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí