zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

23.04.2012
Obecné
Krátce - různé

Jelikož tuto neděli, 22. dubna, je den věnovaný naší vlastní planetě, Den Země, o kterém Vy, nebo Vaši kolegové možná budete psát, rádi bychom Vám za Seznam.cz přispěli troškou do mozaiky informací.
Protože víme, že ilustračních příkladů není nikdy dost, spočítali jsme pro vás energetickou náročnost jednoho dotazu v našem vyhledávači. Když hledáte třeba kontakt na instalatéra, otevírací hodiny supermarketu, nebo informace pro své články, každý jeden váš dotaz v Seznamu spotřebuje zhruba 0,076 Wh. Pro lepší představu, jedna 40W žárovka do stolní lampy by za jeden den svícení spotřebovala stejné množství energie jako přibližně 12 700 hledání.

Vejce nedám, kupte si ekologická
Noah | Publicis Frankfurt | Německo
Neobvyklá propagace sdružení na ochranu zvířat Noah. "68 % slepic je chováno jako automaty na vejce. Kupujte vejce z ekologických chovů," hlásal automat.

Recyklace za body
Tetra Pak, Berhad, Nestlé, Tesco Stores | Malajsie
Automaty, do kterých vložíte prázdný obal a sbíráte Tesco Clubcard body a slevu na daný výrobek, najdete rozmístěné ve 14 hypermarketech Tesco a pěti školách v Klang Valley v Malajsii v rámci kampaně na podporu recyklace obalů.

Britský premiér David Cameron se vyjádřil pozitivně k těžbě břidlicového plynu v Británii s tím, že to může být "revoluce", která vytvoří tisíce nových pracovních míst. V rozhovoru pro list Lancashire Evening Post ujistil, že těžba pomocí hydraulického štěpení začne, jen pokud bude bezpečná. Zásoby plynu jen v hrabství Lancashire se odhadují na 5,6 bilionu metrů krychlových, což by stačilo Británii na zhruba 60 let současné spotřeby.

Španělsko podnikne první odvetný úder proti Argentině za znárodnění ropné společnosti YPF, která patří španělské skupině Repsol. Vláda v pátek oznámila, že omezí dovoz argentinské bionafty. Evropský parlament vyzval Evropskou komisi, aby v reakci na "svévolný" krok Argentiny využila všechny vhodné nástroje k urovnávání sporů, které jsou k dispozici v rámci Světové obchodní organizace a G20.

Britská ambasáda představuje v pondělí na semináři v Praze Green Investment Bank, jejímž cílem je financovat soukromé ekologické projekty. Na konferenci Energetický sektor ve střední Evropě - výzvy, příležitosti a úskalí budou představeny výsledky studie CEE Energy Report 2012 zabývající se budoucností energetického sektoru zemí EU-11. Zúčastní se mimo jiné bývalý eurokomisař Günter Verheugen.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
24
8. 2017
24.8.2017 - Seminář, školení
Liberec, Centrum Babylon Liberec
ASIO, spol.s r.o.
25
8. 2017
25.8.2017 - Ostatní akce
od 09:30 do cca 11:00, na YouTube
SW CASEC
5
9. 2017
5.9.2017 - Seminář, školení
Mladá Boleslav
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí