zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Týně nad Vltavou otevřeli nejdelší naučnou stezku v Česku

11.05.2012
Příroda
Ekologická dovolená, cestování
V Týně nad Vltavou otevřeli nejdelší naučnou stezku v Česku

V Týně nad Vltavou dnes otevřeli nejdelší naučnou stezku v zemi, měří 66 kilometrů. Určená je pro pěší i cykloturisty. Její trasa vede po nynější turistické stezce z Týna nad Vltavou údolím řeky Lužnice přes Bechyni až ke Stádleckému mostu, kde se odklání směrem na Milevsko a končí u rozhledny na Onom Světě poblíž obce Kovářov.

"Stezka byla vybavena jednatřiceti novými stanovišti s jedenadvaceti naučnými tabulemi, dvěma propagačními poutači, šestadvaceti odpočívadly a osmnácti interaktivními mobiliáři ze dřeva," řekl ČTK Miroslav Vlasák z projektového centra Místní akční skupiny (MAS) Vltava. Byla opravena také visutá lávka nad řekou Lužnicí proti ústí Židovy strouhy a dobrovolníci obnovili i dřevěný most přes říčku Smutnou u Bechyně.

S nápadem na propojení tří jihočeských mikroregionů naučnou stezkou přišla v roce 2008 MAS Vltava, které se ve spolupráci s MAS Lužnice a MAS Střední Povltaví podařilo získat peníze z evropského dotačního Programu rozvoje venkova. Celkové náklady na opravu a vybavení stezky přišly na skoro tři miliony korun.

Naučná stezka informuje návštěvníky nejen o místních historických, kulturních či přírodovědných zajímavostech, ale nabízí i několik tajuplných historek a pověstí. Začíná na bývalém městském popravišti a končí na Onom Světě, upozornil Vlasák. Otevření stezky se zúčastnily po ránu přes čtyři stovky lidí.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
21
8. 2017
21-25.8.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
Zahrada lesní MŠ Šárynka, Praha 6
22
9. 2017
22-24.9.2017 - Seminář, školení
Ekodomov, V Podbabě 29B, Praha 6
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí