zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Co přináší druhé číslo nového dvouměsíčníku EKOfutura?

11.05.2012
Obecné
Co přináší druhé číslo nového dvouměsíčníku EKOfutura?

V první části Společenská odpovědnost představujeme dva inspirativní příklady, jak firmy pomáhají zlepšit životní prostředí.

O spolupráci těžařské společnosti s ornitology se dočtete v článku Hnízdiště pro ohrožené rybáky. O tom, jak kolínská automobilka TPCA podporuje rozvoj regionu, referuje článek Jubilejní vůz slouží knihovně.

Následují komentáře: Na téma zdravé ekonomiky Zelená pro průmysl? od Ing. Jana Mikoláše, CSc. a Vysoce aktuální téma na dvanáct, kde Peter Sokol z CSR Consultu vyjmenovává pět pochybností, zda to firmy míní s UDRŽITELNOSTÍ skutečně vážně, zda nehrozí idejím etického podnikání rozpuštění v byrokratickém formalismu.

ekoReporty z několika významných akcií: Etické podnikání bez korupcez pražského Fóra pro udržitelné podnikání; Udržitelná ekonomika v Evropě - Bioekonomika v akci z mezinárodní konference EU v Kodani; Environmentální témata - příležitost pro businessz panelové diskuse v sídle Americké obchodní komory v Praze a zpráva o mezioborové mezinárodní konferenci, která se pod názvem Naše společná přítomnost konala na FF UK v Praze pod názvem Směruje společnost k environmentální ne/šetrnosti.
Druhou část Produkty šetrné k přírodě i vaší peněžence otvírá komponovaný článek z oblasti Zelené architektury: Solar Decathlon: Cesta k novému způsobu bydlení,který nám vyčerpávajícím způsobem přibližuje všechno kolem unikátní celosvětové soutěže nízkoenergetických, cenově dostupných a designově atypických, zajímavých domů.

V Novinkách představujeme Udržitelnost a inovace: koncepce "Green Shoe" od firmy Bayer, Inteligentní řízení elektrické energie pro domácnost - Home Manager, který efektivně hospodaří s fotovoltaickou energii a Sycená voda z kohoutku, kde jsou porovnávány výhody kohoutkové vody versus vody balené v PET lahvích a plechovkách. Na svoje nové produkty zde upozorňuje také firma DENIOS, specialista na skladování nebezpečných látek, ohrožujících zdraví i životní prostředí.
Oddělení Věda a výzkum otevírá téma globální problematiky životního prostředí Bude třetí oteplení fatální?, kde vědci, na základě výzkumu dvou oteplování před milióny let (v období křídy a paleocénu - eocénu) zjistili, že rozhodující pro přežití je rychlost oteplovacího procesu, tj. čas na adaptabilitu novým podmínkám. Autorem článku je Prof. RNDr. Vladimír Karpenko, CSc.

Tematický blok Životní prostředí a zdravítvoří dva zajímavé materiály: Nemoci z léčení, s podtitulem Žijeme v době jedové? od Prof. RNDr. Anny Strunecké, DrSc., autorky Doby jedové, knížky, která se stala Českým bestsellerem roku 2011 v oblasti odborné a populárně naučné literatury.

Autorem dalšího článku Cukrovka, obezita a chemické látky s alarmujícím nadtitulem, že třetina českých školáků trpí nadváhou, je MUDr. Miroslav Šuta.
Stálá rubrika Poodhalený vesmír známého popularizátora kosmického výzkumu Ing. Tomáše Přibyla přináší článek o planetách mimo naši sluneční soustavu pod názvem Jsou-li tam žáby taky?.

Výsledky mezinárodních přírodovědeckých výzkumů prezentuje v rubrice Živá Země Prof. Ing. Jaroslav Petr, DrSc. Tentokrát je to mozaika článků: Galapágy tolerují invazní druhy
Tajemství barevné proměny motýlů
S úbytkem netopýru přibude 1 000 tun hmyzu
Olovo hubí dravce.

Následuje tradiční Kalendář ekoakcií a nahlédnutí do odborného zázemí EKOfutury - představení tvůrců našeho časopisu Autoři v čísle.

Na titulní straně časopisu je momentka z Hannover Messe - světové přehlídky nejmodernějších technologií, který se konal v německém Hannoveru ve dnech 23.-27. dubna 2012.

EnviMagazin EKOfutura vydává občanské sdružení EkoFutura.
Telefon: +420 725 860 132, E-maily: redakce@ekofutura.cz, inzerce@ekofutura.cz, předplatné@ekofutura.cz. Webky: www.ekofutura.cz.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
19
8. 2017
19-26.8.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
LTD Polana
26
8. 2017
26.8-2.9.2017 - Seminář, školení
Živá škola Bílé Karpaty
Ekologický institut Veronica
28
8. 2017
28.8-3.9.2017 - Ostatní akce
Centrum Veronica Hostětín, Hostětín 86
INISOFT s.r.o.
13
9. 2017
13.9.2017 - Seminář, školení
Olomouc, ibis Olomouc Centre
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí