zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Projekty podél tras Greenways si rozdělí 600 tisíc korun

12.05.2012
Doprava
Projekty podél tras Greenways si rozdělí 600 tisíc korun

Již podvanácté podpoří Nadace Partnerství společně s Nadací České spořitelny projekty podporující aktivity na stezkách Greenways. Letos si mezi sebe rozdělí nejlepší projekty 600 tis. korun. "Granty rozdělujeme každoročně a během dlouholeté spolupráce s Nadací České spořitelny jsme celkem rozdělili téměř 16 milionů korun," říká Juraj Flamik z Nadace Partnerství.
Labská stezka, Moravské vinařské stezky, Greenway Praha-Vídeň, Greenway Jizera, Stezka železné opony - nejen na těchto turistických stezkách se mohou turisté setkat s informačními panely, odpočívadly i akcemi, které byly podpořeny právě z grantu Nadace Partnerství. Prostřednictvím grantů podporuje brněnská nezisková organizace spolu s Nadací České spořitelny projekty, které podporují dění a vybavenost na stezkách a propagují cyklistiku jako zdravý a šetrný způsob dopravy. "Každoročně žádají o grant desítky zájemců, z nichž můžeme podpořit přibližně polovinu z nich," vysvětluje Flamik. "Podporujeme aktivity na stezkách Greenways a iniciujeme jejich rozvoj. Proto například preferujeme projekty, na kterých spolupracuje více partnerů a dotace by měla být takovým prvotním impulsem k jejich dlouhodobé spolupráci."
Letošní rok rozdělí nadace 600 tis. korun přednostně mezi projekty, které souvisí s podporou stávajících stezek Greenways a odpovídají jednomu ze tří doporučených typů projektů - Partnerství pro stezku, Akce na Greenways a Spaluj kalorie, ne uhlík. "Letos poprvé spoluorganizujeme kampaň Do práce na kole, je to velmi efektivní způsob, jak motivovat městské lidi k rozšíření rekreačního používání kola na každodenní jízdy po městě. Pod sloganem Spaluj kalorie, ne uhlík, kde se samozřejmě jedná o vlastní kalorie versus uhlíková paliva motorů, chceme podpořit podobné akce po celé republice," doplňuje Flamik.
Uzávěrka přihlášek projektů je 4. června a výše grantu je omezena maximální částkou 80 tisíc korun.
"Rozvoj cyklostezek v posledních letech dokazuje jejich význam pro místní ekonomiku. Jak v bezprostředním okolí měst, tak podél vinařských nebo říčních Greenways vidíme nabalující se služby místních podnikatelů. Cyklostezky jsou tedy nejen nejlevnější tělocvičnou pro všechny věkové kategorie, ale i osami pro rozvoj podnikání v perspektivních oborech turistiky a wellnes," říká Miroslav Kundrata, ředitel Nadace Partnerství.
"Nadace České spořitelny spolupracuje s Nadací Partnerství od roku 2004. Věříme, že pro budoucí rozvoj lidské společnosti je nejdůležitější nalezení souladu mezi ekonomickým pokrokem a plnohodnotným zachováním životního prostředí pro další generace. Také jsme si vědomi své odpovědnosti vůči společnosti a prostředí, a proto budujeme dlouhodobá partnerství s organizacemi, které úspěšně přispívají k udržitelnému rozvoji. Myšlenka a realizace Greenways nabízí rozhodně jednu ze správných cest v tomto úsilí. Proto si naší spolupráce Nadaci Partnerství velmi vážíme a máme radost z každé nové aktivity, která v rámci Greenways přispívá ke zkvalitnění prostředí," doplnila Dagmar Sladká z Nadace České spořitelny.
Více informací o grantovém řízení na www.nadacepartnerstvi.cz/greenways/aktualni-vyzva
Informace pro média: Martin Gillár, martin.gillar@nap.cz, tel. 515 903 122

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
ASIO, spol.s r.o.
24
11. 2017
24.11.2017 - Ostatní akce
od 09:30 do cca 11:00, na YouTube
UŽITEČNÉSEMINÁŘE.CZ
28
11. 2017
28.11.2017 - Seminář, školení
Praha,
Konferenční centrum CITY - Pankrác
ASIO, spol.s r.o.
15
12. 2017
15.12.2017 - Ostatní akce
od 09:30 do cca 11:00, na YouTube
Vodní zdroje Ekomonitor
6
2. 2018
6-7.2.2018 - Konference
hotel DAP, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí