zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Priorita informuje o vodohospodářských projektech

14.05.2012
Obecné
Voda
Priorita informuje o vodohospodářských projektech

Aktuální vydání Priority se zaměřuje na tolik v poslední době diskutované vodohospodářské projekty. Zpravuje také o ukončení administrace žádosti na podporu rekonstrukce Ústřední čistírny odpadních vod Praha.

Vedoucí Odboru ochrany vod Státního fondu životního prostředí ČR Jaroslav Heikenwälder k tomu v Prioritě říká: "V rámci tohoto projektu se nepodařilo uspokojivě vypořádat připomínky expertů inciativy JASPERS a Evropské komise, které kontinuálně trvaly již od října roku 2009."

Priorita přináší i obsáhlou reportáž z Litovelského Pomoraví, kde díky projektu na obnovu semenné směsi, podpořeného z Operačního programu Životní prostředí, je jaro mnohem barevnější, než bývalo.

"Už během let 2003 a 2004 jsme začali s prvními pokusy. Sbírali jsme semena několika druhů trav a bylin a představovali jsme si, že někde založíme matečnici, která bude zdrojem semen pro budoucí dosycování už existujících luk," vzpomíná Michal Krátký z tamější organizace Sagittaria.

Projekt Tvorba regionální semenné směsi a podpora biodiverzity luk v Chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví byl jeho nápadem a od začátku do konce prý také hlavně jeho prací.


Priorita 04-2012

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí