zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Slavnosti stepí: v sobotu na Rané

18.05.2012
Příroda
Ekologická dovolená, cestování
Slavnosti stepí: v sobotu na Rané

19. května, bude Raná hostit Slavnosti stepí. Pestrý program pro veřejnost zajišťuje obec Raná a Správa chráněné krajinné oblasti České středohoří. Jeho součástí je zahájení výstavy dětských a studentských prací na téma Stepi českého středohoří [1]. Program začíná v 9.00, konec se očekává kolem páté odpoledne.

"Návštěvníkům chceme zajímavou formou přiblížit jedinečnost krajiny, ve které žijí. Těšit se mohou na ukázku práce pasteveckých psů, stříhání ovcí, zemědělský jarmark, kroužkování ptáků, Sváťovo divadlo, cyklovýlet s povídáním o přírodě Lounska či několik zajímavých přednášek," vysvětluje Hana Urbanová ze Správy CHKO České středohoří.

"Ve zdejších stepích můžeme vidět ohrožené druhy rostlin a živočichů jako jsou kavyly, sysli či celá škála motýlů. K životu potřebují šetrné hospodaření, které zde ochrana přírody podporuje z evropského projektu Life+. A právě proto jsme do programu Slavností stepí zařadili třeba i ukázku pastvy ovcí. Ty totiž brání tomu, aby zdejší stepi postupně zarostly křovím," dodává Hana Urbanová.

Slavnosti stepí jsou součástí Evropského dne chráněných území, který se tradičně v květnu připomíná. V České republice proběhnou desítky komentovaných exkurzí v chráněných územích dalších akcí. Návštěvníci tak dozvědí, jakou péči tato jedinečná území potřebují.

Poznámky:

[1] Výstavu je možno shlédnout na obecním úřadě v Rané do konce září.

Více informací na: www.obec-rana.com a www.ochranaprirody/life

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
19
8. 2017
19-26.8.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
LTD Polana
21
8. 2017
21-25.8.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
Zahrada lesní MŠ Šárynka, Praha 6
24
8. 2017
24-26.8.2017 - Veletrh, výstava
Japonsko
INISOFT s.r.o.
24
8. 2017
24.8.2017 - Seminář, školení
Liberec, Centrum Babylon Liberec
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí