zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Díky společnosti Tetra Pak se na Šumavě zazelená 10 tisíc stromů

24.05.2012
Chráněná území
Díky společnosti Tetra Pak se na Šumavě zazelená 10 tisíc stromů

Společnosti Tetra Pak již druhým rokem přispívá na zelenou Šumavu a ozdravění kůrovcem napadených šumavských lesů. Díky ní se zezelená území o velikosti téměř třech hektarů.

Území o velikosti téměř třech hektarů se podařilo osázet díky společnosti Tetra Pak. Ta již podruhé přispěla stotisícovou částkou na obnovu původní druhové skladby stromů na Šumavě a stala se tak stálým partnerem Národního parku Šumava. V loňském roce bylo díky finančnímu příspěvku od firmy Tetra Pak vysázeno pět tisíc stromů a letos přibude stejné množství. Tato obnova přispívá k ozdravění kůrovcovou kalamitou zasažených lesů v Národním parku Šumava.

"Zhruba třicítka dobrovolníků z řad našich zaměstnanců pomohla na Prášilech vysadit pět tisíc sazenic. Určitě chceme Šumavě pomáhat i příští rok," říká k výsadbě na Šumavě Hana Zmítková, mluvčí firmy Tetra Pak Česká republika.

"Překvapilo, že zaměstnanci společnosti Tetra Pak byli při sázení velice zruční, byla s nimi perfektní spolupráce a odvedli kvalitní práci. Protože něco podobného dělali poprvé, tak jsem byl překvapený," uvedl Marek Drha referent výchovy lesních ekosystémů z Národního parku Šumava, který na správné sázení dohlížel.

Společnost Tetra Pak je jedním z průkopníků environmentálního přístupu v podnikání. Již od svého vzniku před šedesáti lety se chová ekologicky odpovědným. Tím stanovuje platná měřítka nejen ve svém průmyslovém odvětví.

"V hodnotovém řetězci naší firmy, máme na nejvyšším stupínku heslo CHRÁNÍME DOBRÉ. Tím se samozřejmě řídíme i v přístupu k ochraně životního prostředí," doplňuje Hana Zmítková z Tetra Paku.

Obnovu šumavských lesů podpořila firma také koncem loňského roku soutěží "Zasaď strom" na sociální síti Facebook. Zde přes 54 tisíc uživatelů virtuálně vysázelo 3,7 milionů stromů. Firma Tetra Pak se zavázala za každých 1000 virtuálních stromů zasadit jeden skutečný.

"Chceme se i nadále ubírat cestou hledání sponzorských darů pro Národní park Šumava. Průkopnicky navázané spolupráce s Tetra pakem si proto velmi vážíme. V době snižování našeho rozpočtu je to správná cesta. Podpora takto velké firmy nás těší o to víc, že se nás už další podobně renomované subjekty ptají na to, jak Šumavě mohou pomáhat," uvedl Jiří Mánek, náměstek ředitele Správy Národního parku Šumava.

ve Vimperku 21. května 2012

Pavel Pechoušek
tiskový mluvčí

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
17
10. 2018
17-18.10.2018 - Seminář, školení
Praha
27
11. 2018
27-28.11.2018 - Seminář, školení
Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí