zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Budeme těžit suroviny ve vesmíru?

09.06.2012
Geologie
Budeme těžit suroviny ve vesmíru?

Planetary Resources je americká společnost, kterou jakožto investoři podpořily takové celebrity jako režisér James Cameron nebo zakladatel společnosti , Larry Page. Není se co divit. Tahle malá firma chce totiž otevřít sluneční soustavu byznysu a těžit na asteroidech vzácné kovy. Možná právě ty, ze kterých pak bude vyrobeno vaše nové .

Společnost Planetary Resources si v posledních dnech získala obrovskou mediální pozornost. Spousta lidí se přitom ptala - myslí to vůbec vážně? Je tohle reálné, nebo jen nějaká hra, možná virální kampaň k filmu Prometheus?
foto: Planetary Resources

Se jako je iridium, platina, rhodium a dalšími se to má na zemi tak, že jich je málo. Sakra málo, a jejich těžba je tuze náročná. Navíc, zdaleka největší známé zásoby jsou v Číně. A ta to dobře ví a už s tím začíná i kalkulovat.

Tyhle vzácné kovy se dnes ale využívají čím dál tím častěji zejména v hi-tech oborech. Najdeme je v počítačích, mobilech, monitorech, elektronice obecně, elektromotorech, bateriích i . Jsou tedy klíčové pro další rozvoj moderního průmyslu.

Asteroidy, dokonce i ty, které se nacházejí ve velmi blízkém okolí země, jsou ale těchto kovů doslova plné. Ostatně, z nich také na zemi tyto vzácné kovy "přišly". Odhaduje se, že jeden asteroid o průměru 500 metrů může obsahovat tolik platiny, kolik se jí kdy vytěžilo na zemi. Dále na:http://www.hybrid.cz/tezba-nerostu-na-asteroidech-uz-neni-sci-fi-americka-firma-se-chysta-dobit-vesmir

ZDROJ:Hybrid.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
UŽITEČNÉSEMINÁŘE.CZ
28
11. 2017
28.11.2017 - Seminář, školení
Praha,
Konferenční centrum CITY - Pankrác
UŽITEČNÉSEMINÁŘE.CZ
14
11. 2020
14.11.2020 - Seminář, školení
Hradec Králové,
Hotel Tereziánský dvůr
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí