zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ve Vsetíně uvízl muž v kontejneru, byl přidušený, skončil na ARO

04.06.2012
Odpady
Ve Vsetíně uvízl muž v kontejneru, byl přidušený, skončil na ARO

Šestačtyřicetiletý muž uvízl dnes odpoledne ve Vsetíně v kontejneru na elektroodpad. V nádobě byl zaklíněný tak nešťastně, že jej museli vyprostit hasiči, řekl mluvčí krajských hasičů Libor Netopil. Muž zřejmě v kontejneru uvízl horní polovinou těla, byl přidušený a selhávaly mu základní životní funkce. Záchranná služba jej ve vážném stavu převezla na anesteziologicko-resuscitační oddělení vsetínské nemocnice, řekl ČTK mluvčí krajské záchranky Petr Olšan.

Podobný případ řešili hasiči v sobotu odpoledne v Otrokovicích na Zlínsku, kdy také vyprošťovali ženu z kovového kontejneru na elektroodpad. Naštěstí nebyla nijak vážně zraněná, utrpěla jen oděrky. Žena propadla do vnitřní části nádoby otvorem s posuvným krytem, ani s pomocí další osoby z něj pak nedokázala vylézt. Hasiči museli nádobu nadzvednout jeřábem, otevřít dno a ženu vytáhnout, šlo o jejich první zásah v souvislosti s takovým typem odpadového kontejneru.

Stejné případy se staly letos v březnu v Praze a v Jihlavě, kde uvíznul v kontejneru na elektrošrot patnáctiletý chlapec. Prý si chtěl prodejem starých přístrojů přivydělat. Vyprostit se ho podařilo až pomocí auta se zařízením na vyprazdňování kontejnerů. Hoch vyvázl bez zranění. V Praze se ve stejném typu kontejneru zasekla šestatřicetiletá ukrajinsky hovořící žena, vyprostili jí hasiči.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí