zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Červen bude patřit jeskyním - přijďte na Dny jeskyní v Praze

05.06.2012
Příroda
Ekologická dovolená, cestování
Geologie
Červen bude patřit jeskyním - přijďte na Dny jeskyní v Praze

Ministerstvo životního prostředí odstartovalo kampaň na podporu jeskyní v České republice. Od pondělí 4. června až do konce měsíce je pro veřejnost připravena řada akcí - výstavy, přednášky nebo soutěže, které zájemce seznámí se čtrnácti zpřístupněnými jeskyněmi v České republice. Kampaň dnes zahájil ministr životního prostředí Tomáš Chalupa návštěvou Javoříčských a Mladečských jeskyní v Olomouckém kraji.

"Podzemní prostory na našem území jsou naprosto jedinečné. Ročně jeskyně navštíví tisíce návštěvníků z celého světa. A pokud letos zamíří jejich krásu a originalitu objevovat i více českých turistů, bude cíl kampaně splněn. Lidé často jezdí na dovolenou do ciziny, přitom naše příroda tu zahraniční v mnohém předčí," říká ministr Tomáš Chalupa.

Ministerstvo životního prostředí vyhlásilo unikátní akci Dny jeskyní v Praze. Ve spolupráci se Správou jeskyní ČR se v průběhu června uskuteční v Praze několik výstav a přednášek s tematikou jeskyní. Od 4. do 16. června je otevřena výstava v pražském nákupním centru Eden s prezentací zpřístupněných jeskyní. Od 19. června výstavu doprovodí venkovní expozice o zpřístupněných jeskyních, která bude umístěna v parku na pražském Karlově náměstí. Následovat bude od 15. srpna až do konce září výstava s názvem Světové dědictví v hloubkách Země na zámku Ctěnice.

Kromě expozicí se uskuteční také přednášky s projekcí fotografií o zpřístupněných jeskyních a jejich výzdobě, o speleoterapii, zajímavá bude také přednáška o zkušenostech z pobytu v jeskynní temnotě pro studijní účely nebo třeba výklad o netopýrech, kteří žijí na území České republiky. V rámci soutěže jsou pro autory nejlepších amatérských fotografií z našich jeskyní připraveny zajímavé ceny. Podrobný program Dnů jeskyní v Praze najdete zde: www.mzp.cz

Akce je pořádána v rámci celoroční kampaně Ministerstva životního prostředí, která je zaměřena na poznání české přírody a přírodních krás České republiky.

Kontakt pro více informací:

Matyáš Vitík
vedoucí tiskového oddělení a tiskový mluvčí MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
19
1. 2018
19-21.1.2018 - Seminář, školení
Praha 6
22
1. 2018
22-25.1.2018 - Veletrh, výstava
Ostrava
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí