zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

SOUTĚŽ STUDENTSKÝCH PRACÍ UMOŽNÍ STUDENTŮM MEZIOBOROVÝ DIALOG

06.06.2012
Ekologické vzdělání a výchova
SOUTĚŽ STUDENTSKÝCH PRACÍ UMOŽNÍ STUDENTŮM MEZIOBOROVÝ DIALOG

Jihomoravský kraj prostřednictvím Lipky - školskéhozařízeníproenvironmentálnívzdělávání, zaspolupráceEkologickéhoinstitutuVeronica, vyhlašují X. ročník Soutěže diplomových a bakalářských prací s tematikou životního prostředí a ekologie se vztahem k území Jihomoravského kraje.
Přihlásit se mohou studentky a studenti, kteří práci obhájili na podzim 2011 nebo na jaře 2012. O vítězi rozhodne komise složená z akademických pracovníků, představitelů nevládních organizací, zástupců státní správy, odborníků státní ochrany přírody i zástupců z firem. Tři nejlepší práce obou kategorií budou oceněny finanční odměnou (1. místo 10 000 Kč, 2. místo 5 000 Kč, 3. místo 3 000 Kč), věcnými cenami a čestným uznáním. Ceny předá hejtman Jihomoravského kraje na závěrečném studentském workshopu, který proběhne na Krajském úřadu Jihomoravského kraje v Brně. Z anotací přihlášených prací bude vytvořen sborník s ISBN a účastníci tak získají nejen mezioborovou konferenční zkušenost, ale také publikační záznam do svého životopisu.
Z 31 prací přihlášených v loňském roce zvolila odborná komise jako nejlepší v diplomové kategorii práciJiříhoŠerkaz FakultyarchitekturyVysokéhoučenítechnickéhoVodaveveřejnémprostorustaréhoBrna.Prácesezabýváoptimalizacíhospodařenísesrážkovouvodouapodleporotyjevýjimečnákvalitouzpracováníiobsahovounáplní.V kategorii bakalářských pracívyniklaVeronikaTomanovás tématemNávrhmanagementufloristickyvýznamnýchlokalitv okolíobceÚstup. Práce jecennápředevšímpřesahemodterénníhoprůzkumuk návrhůmmanagementu. "Vybratnejlepšíprácebylskutečněobtížnýúkol,protosekomiserozhodlaudělitdvě3. místav kategoriidiplomových prací," uvádíkoordinátorsoutěžeJanTrávníček.PořadatelskáorganizacedáleudělilazvláštnícenuLipkyGabrieleHájkovézadiplomovoupráciEkologie,ochranářiaenvironmentálníproblematikav Brněv 2. polovině80.let20.století.
"Soutěž každoročně podporuje spolupráci vysokých škol s Jihomoravským krajem a podněcuje zájem odborné i laické veřejnosti o aktuální otázky ekologie a životního prostředí," vysvětluje Anna Hubáčková, vedoucí odboru životního prostředí Krajského úřadu Jihomoravského kraje. Studenti přírodovědeckých, technických i humanitních fakult se setkávají nejen mezi sebou, ale diskutují také s představiteli kraje, kteří o životním prostředí rozhodují v praxi. "Soutěž se postupně zařadila mezi všeobecně známé a uznávané události, které svým významem přesahují administrativně vymezenou jižní Moravu. Důkazem je i účast studentů z mimobrněnských univerzit - v roce 2011 z Univerzity Karlovy a z Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích," doplňuje koordinátor soutěže Jan Trávníček z Lipky.Řada účastníků předchozích kol na sebe právě díky soutěži upozornila, a navázala tak kontakt se svými budoucími zaměstnavateli.
Obhájené absolventské práce a posudky vedoucího a oponenta je třeba zaslat (či osobně doručit) v tištěné formě (stačí kroužková vazba) na adresu Lipky, pracoviště Kamenná na Kamenné 20 a zároveň poslat elektronicky na adresu jan.travnicek@lipka.cz. Přihlašuje se do 30. června 2012. Podrobné informace k přihlášení jsou na stránce http://www.lipka.cz/kamenna-vysokoskolska-vyuka?idc=1228. Informace z předchozích ročníků najdete na stránkách Lipky (http://www.lipka.cz/kamenna-vysokoskolska-vyuka?idc=920), Ekologického institutu Veronica (http://www.veronica.cz/?id=21) a Odboru životního prostředí Krajského úřadu JMK (http://www.kr-jihomoravsky.cz/Default.aspx?ID=5347&TypeID=2).
Kontakt:
RNDr. Jan Trávníček, jan.travnicek@lipka.cz, tel.: 543 420 823, mobil: 732 827 063
Lipka - školské zařízení pro environmentální vzdělávání
pracoviště Kamenná
Kamenná 20
639 00 Brno

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
19
8. 2017
19-26.8.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
LTD Polana
21
8. 2017
21-25.8.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
Zahrada lesní MŠ Šárynka, Praha 6
MŽP ČR
22
8. 2017
22.8.2017 - Seminář, školení
Praha
SW CASEC
22
8. 2017
22.8.2017 - Seminář, školení
Mladá Boleslav
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí