zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vědci z celého světa budou v září na JU účastníky 8. Evropské konference o ekologické obnově ECER 2012

07.06.2012
Obecné
Vědci z celého světa budou v září na JU účastníky 8. Evropské konference o ekologické obnově ECER 2012

V září tohoto roku zamíří do Českých Budějovic vědci z celého světa na 8. Evropskou konferenci o ekologické obnově ECER 2012 (8th European Conference on Ecological Restoration). Zájem zahraničních účastníků odpovídá skutečnosti, že se jedná o největší akci v tomto oboru, která se letos ve světě uskuteční.

Ekologie obnovy (restoration ecology) je poměrně mladý vědní obor, který se však v poslední době dynamicky rozvíjí. Zabývá se obnovou rozmanitých stanovišť, která byla narušena nebo zcela zničena.

Pořadatelství českých vědců umožnil především fakt, že v tomto oboru mají ve světě vynikající renomé a pravidelně publikují v důležitých oborových časopisech. "Věřím, že nejen na samotné konferenci, ale i na doprovodných exkurzích můžeme zahraničním účastníkům ukázat nejen dobré výsledky vědeckých projektů, ale i jejich propojení s praktickou ekologickou obnovou. Právě propojení vědy s praxí je silnou stránkou této ekologické disciplíny, která dosud nevešla do širšího povědomí veřejnosti," říká předseda vědeckého výboru konference Karel Prach. "Škoda jen, že i přes řadu odborných studií i praktické zkušenosti přírodovědců z terénu se u nás dosud neujala ekologická obnova jako rovnocenná alternativa k technickým rekultivacím, např. v opuštěných těžebních prostorech. Mrháme tak nejen potenciálem těchto míst pro ochranu přírody, ale naprosto zbytečně utrácíme státní i firemní peníze," dodává předsedkyně organizačního výboru konference Klára Řehounková.

Konferenci ECER 2012 pořádá pracovní skupina Ekologie obnovy při katedře botaniky PřF JU ve spolupráci s Botanickým ústavem AV ČR, Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR a Evropskou komisí, pod patronací mezinárodní Společnosti pro ekologickou obnovu.

Bližší informace o konferenci jsou k dispozici na jejím oficiálním webu http://www.ecer2012.eu/.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí