zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

06.06.2012
Obecné
Krátce - různé

Plánovaná výzva k podávání žádostí o poskytnutí podpory v rámci prioritní osy 1, oblasti podpory 1.1. Snížení znečištění vod, oblast podpory 1.1.1. Snížení znečištění z komunálních zdrojů je připravena k vyhlášení a stane se tak ihned po obdržení oficiálního stanoviska Evropské komise ke konkrétním podmínkám týkajícím se zajištění budoucího provozování vodohospodářské infrastruktury s odkazem na Přílohu č. 7 Programového dokumentu Operačního programu Životní prostředí, které již byly dojednány v rámci bilaterálních jednání.

Co projedná vláda ve středu
Výroční zpráva Rady vlády pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci za rok 2011
č.j. 520/12
Předkládá: ministr práce a sociálních věcí

Devátý ročník národní nezávislé ceny TOP Odpovědná firma 2012 opět hledá nejodpovědnější firmy, které podnikají v České republice. V letošním roce kromě strategických cen pro nejodpovědnější velkou a malou firmu nabízí soutěž i nové kategorie, jako je například Firma vstřícná seniorům v rámci Evropského roku aktivního stárnutí. Soutěž organizuje platforma Byznys pro společnost, sdružení pro odpovědné podnikání.
"Soutěž již tradičně propaguje význam udržitelného a odpovědného podnikání pro společnost a oceňuje firmy, které jsou leadery v dané oblasti. Krom zajímavých projektů hledáme komplexní přístupy a strategie. Roste i zájem středních a malých firem, a to nás těší," uvedla Pavlína Kalousová z platformy Byznys pro společnost.

Přední světový výrobce cihel, společnost Wienerbeger, přichází s vizí budoucnosti a konceptem e4. Ten zohledňuje rozhodující faktory, které souvisejí s plánovaním stavby. První pilíř reprezentují energie a energetická efektivita (počítá s využitím zdicích materiálů s vysokými hodnotami tepelného odporu, mezi něž se zařazuje cihla plněná minerální vatou). Druhým pilířem je ekologie, ochrana životního prostředí. V tomto smyslu cihlový dům podle konceptu e4 je zcela nezávislý na fosilních zdrojích a pracuje jen s obnovitelnými zdroji. Kombinace přírodních materiálů, z nichž je cihla plněná minerální vatou vyrobena, navíc respektuje ekologická kritéria. Třetí pilíř tvoří emoce, exkluzivní vnitřní prostředí, jehož úroveň zaručují osvědčené cihly. Důležitým faktorem je zde řízené větrání. Čtvrtým pilířem je ekonomika, dostupné pořizovací a provozní náklady. Společnost Wienerberger vyvinula ve spolupráci s Technickou univerzitou Vídeň program, který pomáh á problematiku optimalizace nákladů řešit. Jde o tzv. e4 kalkulátor, jenž provede na pěti vzorových domech na základě zadaných parametrů jejich hodnocení a následně umožňuje změnou těchto parametrů domy optimalizovat. Firma své poznatky prezentuje i na reálné stavbě domu v rakouském Zwettlu.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
22
11. 2017
22.11.2017 - Seminář, školení
Ostrava
Kongres  STUDIO, spol. s r.o.
22
11. 2017
22-24.11.2017 - Konference
Štrbské Pleso
23
11. 2017
23.11.2017 - Seminář, školení
Spálené Poříčí
23
11. 2017
23-24.11.2017 - Konference
v Litoměřicích
23
11. 2017
23.11.2017 - Seminář, školení
Litoměřice
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí