zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

RozVerky Ekologického institutu Veronica

10.06.2012
Obecné
RozVerky Ekologického institutu Veronica

O přírodních zahradách v časopise Veronica

Každá zahrada je zrcadlem svého majitele. Přečtěte si nové číslo časopisu Veronica a dozvíte se o půvabech biozahrady, dobrých sousedech mezi zeleninami, permakulturním designu nebo jak na zahradě pěstovat rakytník. Pro předplatitele příloha s tipy na výlet po ukázkových přírodních zahradách.
Více informací naleznete zde.

O přírodních zahradách v časopise Veronica

Zkuste s námi rok jinak

Máte chuť v životě zkusit něco jinak? Umíte něco, co by mohlo Veronice pomoci? Přihlaste se s námi do projektu Rok jinak a získejte možnost pracovat rok na Veronice v Brně či Hostětíně za stejný plat, jako máte dnes! Další informace najdete na www.rokjinak.cz nebo kontaktujte Jana Labohého na jan.labohy@veronica.cz.
Více informací naleznete zde.

Venkovská krajina 2012

V Hostětíně se konala již po desáté mezinárodní konference Venkovská krajina. Letošního ročníku se zúčastnilo přes 60 odborníků - výzkumníků i praktiků z přírodovědných i humanitních oborů. Součástí konference byly i praktické ukázky hospodaření v krajině - například exkurze do NPR Porážky či praktický náhled do hospodaření ekologického zemědělce v Bílých Karpatech.
Více informací naleznete zde.

Víkend otevřených zahrad v Brně

9. - 10. 6. mají pro vás otevřeno dvě přírodní zahrady - U medláneckého rybníka a Přírodní zahrada u smrku, tvořené místní komunitou lidí. Přijďte na besedu, komentovanou prohlídku, užijte si výtvarný program pro děti nebo slavnostní udílení plaket Přírodní zahrada. Plaketu pro svoji jihomoravskou zahradu můžete získat i vy.
Více informací naleznete zde.

Ekologická poradna: V ČR stojí více než dvacet slaměných domů

Už 27 příkladů použití slaměných balíků na izolování domů obsahuje naše databáze slaměných domů. Inspirujte se - domy mohou mít nejrůznější podobu od tradičních po moderní, od rekonstrukcí po novostavby. Slaměný balík je vynikající materiál pro ekologické a velmi levné stavění. Po republice probíhá řada seminářů a dílen, například 3 semináře v červnu a červenci v Ivanovicích na Hané: pozvánka zde.
Více informací naleznete zde.

Zveme Vás

9. 6. - Velká výzva na Letné - Praha - 10-22 hod
Festival pořádaný Hnutím Duha v rámci klimatické kampaně. Zahrají kapely N.O.H.A., Toxique a další, čeká vás pestrý doprovodný program. Více zde.

Nadace Veronica pořádá již tradiční promítání pro školy. Ve dnech 22. a 25. června v kině Lucerna, 26. a 27. června v sále Břetislava Bakaly. Podrobnosti o programu: Zuzana Galle, mob.: 773 747 955

Přihlašte se do 10. ročníku studentské soutěže diplomových a bakalářských prací s tématem životního prostředí a ekologie Jihomoravského kraje. Přihlášky do 30. června 2012. Více zde.


Nadace Veronica vyhlašuje 2. ročník filmové soutěže pro mladé tvůrce environmentálně zaměřených filmů Ekofilmáč. Krátké filmy autorů mladších 22 let přijímáme do 15. 10. 2012. Podrobnosti zde.

Inzerce - nabízíme (nejen kancelářský) nábytek

Nabízíme zdarma za odvoz dvě police v dobrém stavu. Pojízdný box na kolečkách tmavě hnědý, světlá deska, materiál dřevotříska s poličkou a přepážkou uprostřed, která polici rozděluje na dvě strany s rozměry - 55x75x75 cm. Druhá černá, materiál plech, světlá dřevotřísková deska, jeden regál, rozměry: 70x45x80 cm. Na požádání rádi zašleme foto.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí