zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Přírodovědná soutěž o NP Šumava jde do finále

10.06.2012
Ekologické vzdělání a výchova
Chráněná území
Přírodovědná soutěž o NP Šumava jde do finále

Národní park Šumava ve školních lavicích - tak se nazývá přírodovědná soutěž, kterou pro děti ze základních škol Jihočeského a Plzeňského kraje uspořádala Střediska environmentální výchovy (SEV) Správy NP a CHKO Šumava. První kolo soutěže se uskutečnilo v loňském roce, druhé pak v květnu tohoto roku a v sobotu 9. června se soutěžící dozví, kdo z nich byl nejlepší.

Celkem 163 dětí ze 23 základních škol z Jihočeského a Plzeňského kraje se zúčastnilo druhého kola přírodovědné soutěže "Národní park ve školních lavicích", která se konala v rámci projektu Zkvalitnění a zefektivnění environmentální výchovy ve Střediscích environmentální výchovy.

"Soutěž byla určena pro děti z 2. až 5. tříd základních škol a tyto děti byly dle věku rozděleny do čtyř soutěžních kategorií. Nejlepších výsledků dosáhly v I. kategorii - ZŠ T.G.M. Vimperk, ZŠ Lenora, ZŠ Lerchova Sušice, ZŠ Zlatá Stezka Prachatice a ZŠ Horní Planá. Ve II. kategorii - ZŠ Zlatá Stezka Prachatice, ZŠ Šafránkova Nažlovské Hory, ZŠ Horní Vltavice a ZŠ Volary.Ve III. kategorii - ZŠ Smetanova Vimperk, ZŠ Horní Planá, ZŠ Volary a ZŠ Stožec a ve IV. kategorii - ZŠ T.G.M. Vimperk, ZŠ Kašperské Hory a ZŠ Hartmanice," upřesnila Martina Kučerová, metodička pro SEV Správy NP a CHKO Šumava.

V sobotu 9. června se od 9.00 hodin uskuteční v Informačním středisku a Středisku environmentální výchovy vyhodnocení celé soutěže, kdy pět nejlepších žáků z každé kategorie obdrží díky podpoře Státního fondu životního prostředí hodnotné ceny. "Společnou cenou pro všechny výherce bude cesta do Národního parku Bavorský les, na kterou se vydáme hned po vyhlášení výsledků," upřesnila Martina Kučerová.

Jana Zvettlerová Ve Vimperku 6. 6. 2012 Ve Vimperku 2.3. 2012
referentka SEV - editorka didaktických materiálů
Správa NP a CHKO Šumava
1. máje 260
385 01 VIMPERK
tel.: +420 388 450 229
mobil: +420 731 530 291
e-mail: jana.zvettlerova@npsumava.cz
www.npsumava.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí