zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Tisíce lidí přilákal na Letnou Festival Velká výzva

11.06.2012
Obecné
Tisíce lidí přilákal na Letnou Festival Velká výzva

Tisíce lidí přišly na sobotní festival moderního životního stylu, který uspořádalo Hnutí DUHA na pražské Letné.

Celodenní přehlídka hudby, divadla, ekologických farmářů i chytrých technologií podpořila iniciativu Velká výzva, s níž Hnutí DUHA prosazuje nový zákon, který rozhýbe investice do zelených řešení - zateplování domů, čisté energie nebo recyklace odpadu a pohodlné veřejné dopravy [1].

Davy lidí na festival přilákaly Zelené trhy farmářů s bioprodukty, ukázky elektrokol, internetová kavárna napájená energií ze slunce a další moderní technologie pro každodenní život, divadlo pro děti a hlavně přední české hudební skupiny. Největší zájem vyvolalo v sobotu Letné mezinárodní uskupení N.O.H.A., svou oblibu u fanoušků však jednoznačně potvrdila i punk-rocková Vypsaná fixa nebo roztančení Toxique.

Mezi účastníky zavítali také místopředseda vlády Karel Schwarzenberg z TOP 09, místopředsedkyně senátu Alena Gajdůšková z ČSSD nebo předseda Strany zelených Ondřej Liška.

Festival Velká výzva uspořádalo Hnutí DUHA ve spolupráci s hlavním partnerem, společností Vodafone ČR [2]. Celým dnem provázeli herci Petr Vacek a Petr Polák.

Vojtěch Kotecký, programový ředitel Hnutí DUHA, řekl:
"Davy lidí, které přišly na Letnou, byly po úspěchu loňského ročníku festivalu potvrzením trvale vysokého zájmu o moderní zelený životní styl."

"Úspěch festivalu je velkou vzpruhou pro naši iniciativu Velká výzva. Prosazujeme v ní nový zákon, který sníží závislost na drahých fosilních palivech a posílí investice do moderních řešení jako jsou zateplování domů, pohodlná veřejná doprava, lepší recyklace či místní potraviny. Proto je velmi důležité, že na Letnou přišli také vrcholní čeští politici."

>>> Fotografie [3] v plném rozlišení na vyžádání u martin.ander@hnutiduha.cz

Kontakt:
Vojtěch Kotecký, email: vojtech.kotecky@hnutiduha.cz, tel: 604 202 470

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí