zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Jihlavě se chystají na černé skládkaře

26.06.2012
Odpady
Šlendryján
V Jihlavě se chystají na černé skládkaře

Krabice od pizzy, kelímky od jogurtů, plastové láhve od šamponů, letáky, a dokonce i oblečení. Takovou spoušť mají prakticky každý den na očích ti, kteří procházejí hlavní jihlavskou třídou - Palackého ulicí.

Protože jde o ulici v těsné blízkosti Masarykova náměstí, tak je nepořádek na očích nejen domácím, ale také turistům. A to pro město není zrovna nejlepší vizitka.

Služby města Jihlavy (SMJ), které mají úklid města na starosti, o této skutečnosti ví a problémové lokality ve spolupráci s odborem životního prostředí jihlavského magistrátu pravidelně monitorují. "Palackého ulice je opravdu jedna z nejproblémovějších lokalit, kde se tyto černé skládky u kontejnerů objevují opakovaně. Jenže ráno uklidíte a odpoledne je to tam znovu," potvrdil pomyslný boj s větrnými mlýny mluvčí SMJ Martin Málek. Město v loňském roce odklidilo ve městě na třináct set černých skládek. Jejich likvidace stála město více než čtvrt milionu korun. Za to takové peníze se dá např. pořídit více jak 25 kontejnerů na odpad po 1100 litrech objemu.

Podle Málka se na zakládání černých skládek ve městě podílejí také podnikatelé, kteří provozují činnost na náměstí a v blízkosti této ulice.Podnikatelé totiž mají ze zákona povinnost třídit odpad a musí být schopni doložit, jak nakládají s odpady. Například předložením smlouvy s odpadovou společností nebo dokladem z třídicí linky.

Odbor životního prostředí už proto chystá na radnici pozici pro pracovníka, která bude nakládání podnikatelů s odpady kontrolovat.

ZDROJ:denik.cz, kráceno, upraveno

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí