zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Jedinečnou přírodou Karlovských rybníků vede nová naučná stezka

01.07.2012
Chráněná území
Jedinečnou přírodou Karlovských rybníků vede nová naučná stezka

Nová naučná stezka vedoucí jedinečnou přírodou Karlovských rybníků v Českém středohoří bude otevřena příští týden. ČTK o tom informoval mluvčí společnosti Lesy ČR Zbyněk Boublík. Právě státní podnik v minulých letech kompletně obnovil soustavu retenčních nádrží na pomezí Libereckého a Ústeckého kraje, kolem kterých budou turisté procházet, a vytvořil i naučnou stezku.

Karlovské rybníky tvoří soustava tří retenčních nádrží. Vznikly v roce 1947 na mokřadních loukách a původně sloužily k chovu ryb. "Svou estetickou hodnotou i počtem druhů rostlin a živočichů je příroda v jejich okolí opravdu unikátní," upozornil Boublík.

Naučná stezka je dlouhá 1,5 kilometru. Začíná u lesního altánu na východním břehu Velkého rybníka, významné vodní plochy Děčínska. Na její trase se nachází sedm zastavení. Turisté najdou na stezce informace o historii a obnově nádrží, lesích a rybnících. Součástí zastavení jsou i detaily ze života místních vodních, lesních či mokřadních živočichů a rostlin.

Předchozí vlastník údržbu Karlovarských rybníků zanedbával, a po poruše výpusti dokonce vytekla veškerá voda z Velkého rybníka. Nádrže postupně zarostly náletovými dřevinami. Během let 2003 až 2007 je ale za sedm milionů korun obnovily Lesy ČR.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Institut Cirkulární Ekonomiky
29
6. 2020
29.6.2020 - Ostatní akce
https://www.ciraa.eu/event/cirkularni-ekonomika-ve-stavebnictvi/#tickets
1
10. 2020
1.10.2020 - Seminář, školení
hotel Hesperia
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí