zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Městem stromů bude Praha 10

30.06.2012
Urbánní ekologie
Městem stromů bude Praha 10

PorotaNadace Partnerství dnes vybrala vítěze soutěže Město stromů. V Městské části Praha 10 tak od října propukne roční kampaň věnovaná stromům a péči o městskou zeleň se zapojením veřejnosti. Vítězné město získá i zahradnickou realizaci v hodnotě 100 tisíc korun od firmy Garpen a přednostní právo účastnit se prestižního evropského klání Evropská kvetoucí sídla (Entente Florale Europe, EFE).
Na soutěž se připravovalo 36 měst z celé České republiky na dvoujarních seminářích Nadace Partnerství, kde interaktivní formou probírali péči o zeleň, arboristiku a práci s veřejností. "Seminář byl pro mě velkou inspirací, oceňuji hlavně praktické ukázky řezu, výběr sadby i prezentované metody, jak řešit konflikty a jednat s lidmi," sdělil své dojmy jeden z účastníků semináře.
Město stromů nabízí způsob, jak upozornit hravou formou na stav zeleně, její význam, vysvětlit roli veřejné správy při ochraně dřevin a zviditelnit projevy vandalismu. "Projekt Prahy 10, který nese podtitul Praha 10 - příjemné místo pro život, porotu zaujal rozmanitostí aktivit i pečlivým plánem zajištění kampaně - realizační tým jde napříč odbory Prahy 10 a jsou v něm i zástupci občanských iniciativ, škol a spolků," říká manažerka soutěže Město stromů Hana Zuchnická z Nadace Partnerství.
Místní občané se tak mohou těšit na pestrý program s tematikou stromů: vlastivědné vycházky, výstavy, místní anketu Strom Prahy 10 nebo mohou například sázet stromy pro své miminko. Praha 10 získá také zahradnickou realizaci v hodnotě 100 000 korun. "Spolu s místními občany a samosprávou Prahy 10 budeme plánovat veřejné prostranství podle představ místních. Velmi se na to za Nadaci Partnerství i za realizační firmu Garpen těšíme," dodává Zuchnická.
Praze 10 bude také nabídnuta účast v mezinárodním klání evropských měst Evropská kvetoucí sídla: "Je to pro města skvělá příležitost, jak se podívat na své město cizíma očima a sdílet zkušenosti s evropskými kolegy," říká Dana Štechová, ředitelka Společnosti pro zahradní a krajinářskou tvorbu, která má účast českých měst v EFE na starosti.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
19
1. 2018
19-21.1.2018 - Seminář, školení
Praha 6
22
1. 2018
22-25.1.2018 - Veletrh, výstava
Ostrava
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí