zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Francie: Elektrický zásahový vůz SIMAI PPE 6 VPI pro hasiče pařížského nádraží Montparnasse

29.07.2012
Havárie
Francie: Elektrický zásahový vůz SIMAI PPE 6 VPI pro hasiče pařížského nádraží Montparnasse

Rozlehlý areál čtvrtého největšího nádraží v Paříži, přes který projde každý den zhruba 140 tisíc osob, je zde dále mnoho set pohybů vlakových souprav včetně expresů TGV a v neposlední řaděi stanice metra pro několik linek. Z tohoto pramení zvýšené riziko vzniku mimořádné události.

Aby se v případě potřeby dostalo postiženým včasné pomoci, byla na nádraží zřízena malá podniková jednotka profesionálních hasičů,která měla nejprve k dispozici upravený akumulátorový vozík, kterému se u nás volně přezdívá "ještěrka".

Je opatřena jedním sedadlem pouze pro řidiče, který má k dispozici hasící přístroje a jeden kus dýchacího přístroje v zadní části.Červený vozík s malým modrým majákem na zádi však přestal postupemčasu vyhovovat potřebám hasičů a tak bylo rozhodnuto o jeho vhodné náhradě.

Ke konci roku 2009 obdržel tedy nádražní hasičský sbor Montparnasse nový automobil, i když automobil, je to vlastně kapotou krytý větší vozík od italské firmy SIMAI s označením PPE 6 VPI (véhicules de premi`eres interventions).

Na první pohled to spíše vypadá jako velká hračka. Akumulátorový zásahový speciál, který je jen něco přes 3 metry a šíroký pouhých 1400 mm je určen pro osádkou dvojice hasičů/paramediků, kteří sedí vpředu vedle sebe, jejich primárním úkolem je poskytování první pomoci.

SIMAI je opatřen čtyřdveřovou karoserii, v zadní části, kde je opravdu drobné vybavení, lze nouzově transportovat další dvě osoby. Nejrozšířenější částí vybavení jsou prostředky první pomoci.

Hasiči, sídlící v technické části nádraží, mají v PPE 6 VPI také k dispozici dýchací přístroje pro svojí ochranu, dále hasící přístroje, dvoudílný vysunovací žebřík, umístěný na střeše. Zde je také modrá světelná rampa od firmy Federal Signal, typ P9000, od ní pocházejí i přední doplňková modrá světla Microled Sputnik.

Akumulátorový SIMAI PPE 6 VPI je navržen speciálně pro činnost v prostorách nádraží, francouzská železniční společnost SNCF, resp. její divize na správu železničních stanic Gares & Connexions za něj utratila poměrně vysokou částku - 48 tisíc Euro.

Za tři roky provozu se však ukázalo, že je to vhodná investice, protože i díky němu se podařilo zachránit lidské životy.

ZDROJ:pozary.cz, kráceno

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
SW CASEC
22
8. 2017
22.8.2017 - Seminář, školení
Mladá Boleslav
INISOFT s.r.o.
24
8. 2017
24.8.2017 - Seminář, školení
Liberec, Centrum Babylon Liberec
ASIO, spol.s r.o.
25
8. 2017
25.8.2017 - Ostatní akce
od 09:30 do cca 11:00, na YouTube
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí