zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Elektromobil zkouší i TNT Express

16.07.2012
Ekologická auta
Elektromobil zkouší i TNT Express

Také společnost TNT Express začala s testováním nového elektromobilu v reálném provozu. Jedná se o dodávku Mercedes-Benz Vito E-CELL, která byla ve skříňové verzi na český trh uvedena v prosinci 2011. Vícemístná varianta kombi byla představena na letošním prestižním autosalonu v Ženevě. První sériově vyráběný osobní lehký užitkový vůz na světě s akumulátorovým elektrickým pohonem a nulovými emisemi je jediným takto velkým elektrickým vozem na našem trhu, který je využitelný pro přepravní firmy v reálném provozu.

"Je to první případ, kdy kurýrní společnost v České republice testuje elektromobil během reálné přepravy zásilek. Zároveň je to první fáze našeho projektu, protože během letošního roku chceme do provozu uvést ještě další dva elektromobily," říká Mike Silin, Country OPS Manager společnosti TNT Express. Mercedes-Benz Vito E-CELL s dojezdem cca 130 km se hodí zejména pro provoz v ekologicky citlivých zónách, jako jsou například městská centra. Dojezd 130 kilometrů je přitom optimalizován pro jízdy na krátké vzdálenosti s četnými zástavkami. "Mercedes-Benz Vito je elektromobil s dostatečnou kapacitou pro převoz zásilek ve velkých městech, využívat ho budeme tedy především v Praze. Elektromobil zároveň splňuje naše vysoké standardy na redukci CO2. Během testování se také dozvíme skutečné náklady na provoz tohoto typu elektromobilu přímo v reálném prostředí. Očekávání máme veliká," dodává Mike Silin.

Elektromobil má spotřebu 18 kWh/100 km s celkovou kapacitou 36 kWh a společnost TNT ho bude moci dobíjet přímo v areálu svého sídla v Chrášťanech, kde před několika týdny otevřela svoji první dobíjecí stanici, která je určena i pro veřejnost.

Zdroj: Logistika

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí