zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Cizinec, který v Brně lovil chráněné mlže, asi vyvázne bez trestu

15.07.2012
Příroda
Šlendryján
Cizinec, který v Brně lovil chráněné mlže, asi vyvázne bez trestu

Cizinec, který v Mariánském údolí v Brně nalovil 122 chráněných mlžů, zřejmě vyvázne bez trestu. Policisté jeho stíhání pravděpodobně podmíněně zastaví, informoval dnes ČTK policejní mluvčí Pavel Šváb.

Sedmadvacetiletého cizince z Asie přistihli v pondělí strážníci. Případ si pak převzala státní policie. Muži hrozily až tři roky vězení za neoprávněné nakládání s chráněnými živočichy.

"Při výslechu muž uvedl, že se šel s přáteli koupat. Přitom šlápl na škebli. Když ji ukazoval své těhotné manželce, tak mu sdělila, že se dá sníst a že na ni má chuť," uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Muž pak asi hodinu hledal v rybníku škeble. Nasbíral 122 chráněných velevrubů malířských, velevrubů nadmutých a škeblí říčních. Později vypověděl, že podobný způsob obživy je v jeho vlasti běžný.

Český rybářský svaz stanovil cenu jednotlivých živočichů na 200 až 1000 Kč podle druhu. Kdyby všichni mlži zahynuli, vznikla by tak škoda 24.000 korun. "Všichni živočichové však dobrodružství přežili bez úhony a sám 'lovec' je vrátil zpět do rybníka," uvedl Šváb.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí