zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Program Marco Polo II

20.07.2012
Doprava
Program Marco Polo II

25. června bylo v Úředním věstníku EU zveřejněno oznámení a následně na webových stránkách Evropské komise celý text "Výzvy k předkládání návrhů na akce k převodu na jiný druh dopravy, zprostředkující akce, mořské dálnice, akce k zamezení dopravy a všeobecné vzdělávací akce v rámci druhého programu Marco Polo". Výzva 2012 byla schválena Evropskou komisí 19. března a Evropským parlamentem pak koncem března. Rozpočet programu počítá pro tuto výzvu s částkou 66,4 mil. eur, z toho na podporu vybraných projektů 65 mil. eur, což je nepatrné zvýšení oproti předchozím výzvám. Konečný termín pro podání žádostí o finanční podporu je dle harmonogramu 21. září 2012. Vybrané projekty by měly být známy po konečném vyhodnocení koncem roku.

Ve Výzvě 2012 došlo pouze k nepatrným korekcím odpovídajícím schváleným politickým prioritám, a to pouze k úpravě preferencí specifických případů některých typů akcí. Prioritou tohoto roku jsou projekty námořní a vnitrozemské plavby příznivé životnímu prostředí a projekty jednotlivých vozových zásilek na železnici.

Veškeré informace o Výzvě 2012 jsou zveřejněny na internetových stránkách Evropské komise. Marco Polo je komunitární program, a žadatelé proto podávají své žádosti o finanční podporu, přímo Evropské komisi, resp. agentuře EACI do Bruselu. Zástupci příslušných ministerstev jednotlivých členských států působí především jako národní informátoři. Kontaktní osobou na Ministerstvu dopravy je Ing. Ivan Novák, CSc., telefon 225 131 043

Zdroj: Logistika

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí