zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Bioakademie 2012 - Společná zemědělská politika a její vliv na ekologické zemědělství

20.07.2012
Biopotraviny
Bioakademie 2012 - Společná zemědělská politika a její vliv na ekologické zemědělství

Bioakademie 2012, prestižní konference ekologického zemědělství, která se bude konat 20. - 21. září 2012 opět v Lednici na Moravě, provede účastníky třemi zeměmi střední Evropy. Program mezinárodní konference je letos zaměřený na problematiku Společné zemědělské politiky (SZP) ve vztahu k ekologickému zemědělství a přinese praktické poznatky jak ekologickým zemědělcům, výrobcům a prodejcům biopotravin, zástupcům odborné veřejnosti, neziskových organizací, tak např. členům státní samosprávy a samosprávy.

"Podmínky SZP radikálně ovlivňují zemědělské hospodaření v celé Evropě. Finanční podpory v současné době pomáhají zemědělcům například rekonstruovat stáje, kupovat novou techniku, udržovat krajinu, chránit životní prostředí apod. Chceme ukázat na konkrétních farmách, jak se projeví navrhované změny SZP od roku 2014. Účastníci exkurzí uvidí, jak jsou V České republice, Slovensku a Rakousku připraveny zemědělské podpory a jaké změny lze po roce 2013 očekávat," uvedl Milan Kouřil, hlavní koordinátor Bioakademie 2012.

Problematice živočišné výroby v ekologickém režimu se budou účastníci konference věnovat v České republice, rostlinné výrobě se "podívají na kloub" v Rakousku a na Slovensku budou témata spojena se zpracováním bioproduktů přímo na farmách. Registrace a přihlášky na Bioakademii 2012, včetně podrobného programu, jsou dostupné na internetových stránkách PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců http://www.pro-bio.cz/bioakademie/. Zahájení konference se uskuteční v prostorách Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity v Lednici. Registrovat se je možné
do 7. září 2012.

Za PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců Sylva Horáková

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí