zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nové billboardy zvou k návštěvě Šumavy

22.07.2012
Chráněná území
Nové billboardy zvou k návštěvě Šumavy

Ministerstvo životního prostředí se v rámci celoroční kampaně, zaměřené na poznávání české přírody, zaměřilo na podporu návštěvnosti Národního parku Šumava. Na hlavních silničních tazích směrem na Šumavu jsou instalovány billboardy, které turisty upozorní na možnost návštěvy šumavského národního parku.

Dvacet billboardů bude v průběhu července a srpna umístěno v okolí Prahy, Plzně, Strakonic a Klatov. "Náš největší národní park je ideálním místem pro rekreaci, turistiku i poznávání jedinečné přírody. Je paradoxem, že lidé často upřednostní dovolenou v cizině, přitom v České republice máme mnoho výjimečných přírodních krás, které by si zasloužily naši pozornost," říká ministr Tomáš Chalupa.

"Tuto aktivitu ministerstva vítáme. Kromě tradičních míst, si mohou turisté naplánovat výlet například do Areálu lesních her na Stožci, na stezku Soumarským rašeliništěm s vyhlídkovou věží nedaleko Volar nebo na nové Stezky přírodou a časem, což je přeshraniční projekt s Národním parkem Bavorský les," dodává Jiří Mánek, ředitel Správy Národního parku a chráněné krajinné oblasti Šumava.

Cena za instalaci billboardů je 55 tisíc korun.


Kontakt pro více informací:

Matyáš Vitík

vedoucí tiskového oddělení a tiskový mluvčí MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Česká lesnická společnost
3
10. 2017
3-6.10.2017 - Konference
Orea Resort Devět Skal
Česká lesnická společnost
19
10. 2017
19.10.2017 - Seminář, školení
RZ Olšina
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí