zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

ÚOHS zrušil tendr na rekultivaci skládky na Jesenicku

02.08.2012
Odpady
Sanace, staré zátěže
ÚOHS zrušil tendr na rekultivaci skládky na Jesenicku

Technické služby Jeseník chybovaly v tendru na rekultivaci staré skládky v Supíkovicích. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) výběrové řízení zrušil. Rozhodnutí je pravomocné. ČTK to zjistila z webových stránek ÚOHS. Ekonomická náměstkyně technických služeb Růžena Lukáčová dnes ČTK řekla, že se uskuteční nové výběrové řízení.

Technické služby Jeseník zakázku s předpokládanou hodnotou 37 milionů korun vypsaly v říjnu 2010. Do tendru se přihlásilo 19 firem.

ÚOHS v tendru vedl několik správní řízení. Nejprve v květnu 2011 vrátil do hry 11 vyloučených uchazečů. Některé firmy se ozvaly i proti druhému výběru nejvhodnější nabídky. Nakonec ÚOHS dospěl k závěru, že chyby byly už při zadání veřejné zakázky, konkrétně v dílčím hodnoticím kritériu záruka za jakost v měsících.

Tento postup podle ÚOHS mohl podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky, proto úřad zakázku zrušil.

Podle Lukáčové odborná firma, která výběrové řízení organizuje, již zveřejnila informaci o zrušení tendru a vypsání nové soutěže. "Požádali jsme Státní fond životního prostředí o prodloužení lhůty na čerpání dotace. Nového vítěze budeme znát nejdříve za tři až čtyři měsíce," uvedla náměstkyně. Podle ní rozhodnutí ÚOHS je komplikací zejména z časového hlediska. Na rekultivaci skládky mají totiž navazovat další záchovné práce na skládce. Podle ní se vedení společnosti domnívá, že v tendru nepochybilo, rozhodnutí antimonopolního úřadu ale respektuje.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí