zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pozemek na Domažlicku s vyteklou pryskyřicí obehnal plot

02.08.2012
Odpady
Sanace, staré zátěže
Šlendryján
Pozemek na Domažlicku s vyteklou pryskyřicí obehnal plot

Pozemkový fond (PF) dnes v Bělé nad Radbuzou na Domažlicku dokončil oplocení pozemku se skládkou zbytku vyhořelé pryskyřice. Pryskyřice je ekologicky nezávadná, netoxická a není zdraví nebezpečná, v parných dnech se ale hmota může roztavit a hrozilo, že v ní někdo uvízne. Na začátku července v rozteklé pryskyřici uvízla a uhynula srna. Náklady na oplocení hradil fond, který je správcem pozemku, sdělila dnes ČTK jeho mluvčí Monika Machtová.

Na pozemku o rozloze přes 2000 metrů čtverečných uložilo pryskyřici dnes již zaniklé zemědělské družstvo. V roce 1999 byl pozemek a s ním i část uložené pryskyřice zasažena požárem. Riziko představuje pouze roztavení pryskyřice při vysokých teplotách. Po uvíznutí srny začal Pozemkový fond zabezpečení skládky řešit, aby se už nic podobného nestávalo, řekl Petr Šťovíček pověřený vedením fondu. "Pryskyřice se na pozemku nacházela již v době, kdy jeho správa přešla pod Pozemkový fond a jednání s bývalým majitelem o odstranění skládky bohužel nebyla úspěšná," dodal.

Fond podle Šťovíčka současně zpracovává projektovou dokumentaci na odstranění skládky a začal shánět povolení nutná k uložení materiálu.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí