zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zloděj kradl na Šumpersku naftu, zasahovat museli i hasiči

16.08.2012
Havárie
Šlendryján
Zloděj kradl na Šumpersku naftu, zasahovat museli i hasiči

Hasiče i ekology zaměstnal dnes časně ráno neznámý zloděj, který v Bludově na Šumpersku kradl naftu z provrtané nádrže u nákladního vozu. Desítky litrů nafty vytekly při jeho zásahu na zem. Na místě stále zasahují odborníci, část kontaminované zeminy se musí odbagrovat. Případem se zabývá také policie. Životního prostředí podle nich ohrožené není.

"Z nádrže odteklo na zem více než 80 litrů. Pracovníci životního prostředí rozhodli, že se zemina musí na místě odbagrovat. Na místě u toho nyní asistujeme," řekl dnes ČTK mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Podle policejního mluvčího Josefa Bednaříka neznámý pachatel z navrtané nádrže u nákladního vozidla v Bludově odcizil 230 litrů motorové nafty. "Podobný případ šetříme v ranních hodinách také ve Štítech na Šumpersku. Tam pachatel navrtal nádrž u osobního vozidla a odcizil odtud přes 30 litrů nafty," doplnil Bednařík.

Případem v Bludově se zabývají také odborníci ze životního prostředí šumperské radnice. Podle šéfa odboru Stanislava Ficnara vyrazili na místo jeho kolegové, kteří mají havarijní službu. "Vím, že je potřeba zasaženou zeminu odtěžit, rozsahu zatím neznám," řekl ČTK vedoucí odboru.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí