zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Německého výrobce solárních panelů Q-Cells koupí korejská firma

03.09.2012
Solární energie
Německého výrobce solárních panelů Q-Cells koupí korejská firma

Jihokorejský koncern Hanwha koupí zkrachovalého německého výrobce solárních panelů Q-Cells za zhruba 250 milionů eur (přes šest miliard Kč). Informovala o tom dnes agentura DPA. Transakci ještě musí schválit věřitelé německého podniku.

Společnost Q-Cells vstoupila v roce 2005 na akciový trh a stala se největším výrobcem solárních panelů na světě. V roce 2009 ji ale z čela sesadila levná čínská konkurence.

Odvětví produkce zařízení na solární výrobu elektřiny se loni v celosvětovém měřítku dostalo do těžkých problémů v důsledku propadu cen panelů, přebytku výrobních kapacit a poklesu masivních vládních subvencí, bez nichž není sektor životaschopný.

V Německu v uplynulých měsících vyhlásili bankrot také další přední výrobci solárních zařízení. Vlnu bankrotů zažívají i producenti solárních technologií v USA.

Německá vláda dospěla k závěru, že výstavba nových solárních elektráren přerostla únosnou mez a němečtí poslanci v únoru schválili snížení státní podpory solární elektřiny u nových projektů až o 30 procent. Krok Berlína má dál omezit boom výstavby bezkonkurenčně nejdražšího používaného energetického zdroje, dál ale zhorší problémy výrobců.

Německo i Spojené státy si od podpory solárního sektoru slibovaly, že se stanou centry nových "zelených" technologií. Pozorovatelé ale čím dál častěji konstatují, že z obřích státních subvencí pro fotovoltaiku těží vedle domácích "solárních baronů", kteří provozují fotovoltaické elektrárny, hlavně výrobci v Číně.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
27
7. 2017
27.7.2017 - Seminář, školení
Olomouc, ibis Olomouc Centre
ASIO, spol.s r.o.
28
7. 2017
28.7.2017 - Ostatní akce
od 09:30 do cca 11:00, na YouTube
7
8. 2017
7-11.8.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
Zahrada lesní MŠ Šárynka, Praha 6
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí