zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kraslice upravují bývalý areál ČSAD, budou v něm separovat odpad

03.09.2012
Odpady
Urbánní ekologie
Kraslice upravují bývalý areál ČSAD, budou v něm separovat odpad

Město Kraslice začalo s úpravami bývalého areálu ČSAD v ulici Lipová cesta. V památkově chráněném objektu, který letos město koupilo, chce radnice vybudovat areál na separaci odpadu. Do budoucna by tak mohlo město ušetřit náklady za likvidaci komunálního odpadu, řekl ČTK místostarosta Kraslice Otakar Mika (nez.).

"Dělají se první práce. Zabezpečila se střecha, opravily se okapy, aby voda netekla po fasádě. Odstranily se letité haldy nepořádku. Intenzivně se pracuje na tom, aby to byl opravdu sběrný dvůr," popsal Mika.

Areál o rozloze 7000 čtverečních metrů se zpevněnou asfaltovou plochou koupilo letos v květnu město za 800.000 korun. V areálu by měl vzniknout jeden byt, aby sběrný dvůr někdo neustále hlídal. Ostatní prostory město využije pro provoz separační linky.

Podle Miky poslední vývoj v oblasti komunální odpadu ukazuje, že se bude zdražovat poplatek za uložení odpadu. "Chceme proto zamezit prudkému nárůstu ceny za likvidaci odpadu maximální separací. Chceme i komunální odpad dál separovat. Koukáme se nyní po nějaké separační lince," uvedl Mika.

Karlovarský kraj sice připravuje projekt krajské likvidace komunální odpadu zplyňováním a následným spalováním, ale i tak by se cena za likvidaci odpadu do budoucna neměla snižovat. Každá část odpadu, která se dá oddělit a využít jinak, bude proto podle Miky výhodou.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí