zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Na Mistrovství ČR hasičů se bude i recyklovat

01.09.2012
Recyklace
Na Mistrovství ČR hasičů se bude i recyklovat

Druhý ročník Mistrovství České republiky družstev Sdružení dobrovolných hasičů SH ČMS přilákal tisícovku požárníků. Nejlepší sportovci a sportovkyně z řad profesionálních i dobrovolných hasičů budou od pátku do neděle bojovat o prestižní tituly na Atletickém stadionu v Uherském Hradišti. Pro všechny návštěvníky akce je kromě čtyř disciplín požárního sportu připraven i interaktivní stánek kolektivního systému ELEKTROWIN. Lidé se zábavnou formou dozvědí, kam mohou své vysloužilé spotřebiče bezplatně odevzdávat, jak probíhá jejich recyklace nebo jaké škody způsobí staré spotřebiče, pokud nejsou předány k správné recyklaci. Hasičské sbory se zase mohou přímo na místě zaregistrovat do projektu "Recyklujte s hasiči".

Že spojení hasičů a recyklace starého elektroodpadu jde dohromady, dokládá právě projekt "Recyklujte s hasiči" kolektivního systému ELEKTROWIN. Od svého startu v dubnu 2011 se 600 Sdružení dobrovolných hasičů podařilo shromáždit neuvěřitelných 1300 tun elektroodpadu. "Tuto službu hasičů nejvíc oceňují lidé na vesnicích a v menších obcích, kde neexistuje sběrný dvůr," říká Roman Tvrzník, generální ředitel ELEKTROWIN a.s. a dodává: "Pomoc hasičů při sběru elektroodpadu zasluhuje velkou pochvalu. Díky nim jsme ušetřili 7 900 MWh elektrické energie a 763 tisíc litrů ropy."

Také sami hasiči jsou z projektu "Recyklujte s hasiči" doslova nadšení. "Navíc mohou získat do svého rozpočtu od společnosti ELEKTROWIN i finanční odměn,u" říká ředitel kanceláře Sdružení hasičů, pan Jan Aulický.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
ABF
8
2. 2018
8-10.2.2018 - Veletrh, výstava
Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí